Як обрати металевий трос?

На ефективність обладнання для вантажного підйому напряму впливають металеві троси, які активно використовуються в різноманітних сферах. Так як це основа всієї вантажопідйомної конструкції, до її вибору потрібно поставитися з особливою відповідальністю.

Що таке металевий трос?

Плетений дріт, який складається із двох елементів: сам сталевий дріт та серцевина – це трос металевий. Щоб покращити технічні характеристики, користувачі використовують різноманітні мастила, які захищають трос від гниття, а також утворення корозії.

Металеві троси мають широку сферу використання завдяки їх універсальності – корабельні або мостові крани, будівельне обладнання, ліфтовий монтаж, обладнання для видобування корисних копалин та гірських порід, автомобільне будування (в тому числі, й авіа- та суднобудування), армування конструкцій в процесі будівництва, побутові потреби тощо.

На що звернути увагу під час вибору сталевого тросу?

Придбати перший ліпший металевий трос — означає повністю знищити весь процес вантажопідйому. Тому в процесі вибору потрібно орієнтуватися на деякі фактори:

  • діаметр тросу – залежить від майбутньої сфери використання та може бути від 0,55 мм до 72 мм;
  • вантажопідйомність металевого тросу – для її визначення варто користуватися формулою S = R/k, де S означає найбільшу допустиму вагу на тросі (в кг), R означає розривне зусилля тросу (кг), цей показник вказується виробником в маркуванні виробу, а  k означає коефіцієнт запасу міцності тросу;
  • серцевина тросу – може виготовлятися із металевого дроту або із органічних матеріалів (пряжа, поліетилен, азбест, віскоза, капрон та інші матеріали), органічна серцевина забезпечує гнучкість, краще утримує мастило, має стійкість до зношування та корозії, тим не менше, у разі багатошарового навивання та при впливі високої температури варто приділити увагу саме металевій серцевині;
  • покриття – трос може бути оцинкованим та не оцинкованим, перший захищає трос від несприятливих навколишніх умов, має довший термін експлуатації, не потребує особливого догляду;
  • спосіб плетіння – існують розкручуючі та нерозкручуючі троси;
  • призначення – існують вантажні та вантажопасажирські троси, останні мають популярність в процесі ліфтового виробництва, та 100% всіх тросів проходять випробування (вантажні троси випробовуються лише на 25%).

Не менш важливим є клас міцності тросу, його жорсткість, діаметр та довжина, а також додаткове захисне покриття. Всі ці показники вказуються виробником у маркуванні.

Новостной сайт города Харьков