Росіяни поширюють фейки про харківську бригаду тероборони

Пропагандисти намагаються викликати зневіру у бійців.

Ворог намагається дискредитувати українських тероборонівців та викликати розкол між бійцями бригади, вищим військовим командуванням та іншими підрозділами Збройних сил України.

Росіяни поширюють фейкову інформацію про 113-ту окрему бригаду територіальної оборони, яка базується у Харківській області. У своїх повідомленнях заявляють, що нібито 113-та бригада погано забезпечена тоді, як інші бригади мають краще забезпечення та ставлення до них Офісу президента. Також пропагандисти брешуть про начебто знущання бійців бригади над загиблими.

Зокрема, у повідомленні про погане забезпечення росіяни пишуть, що бійцям 113-ї бригади нібито не вистачає їжі та броні. У ньому ж ідеться про бійця з «Азову», який начебто розповів про виділення Офісом президенту великих коштів для забезпечення його бригади (на екіпірування для одного бійця — 255 000 гривень).

«А теперь представьте лица боевиков 113 бригады териториальной обороны, которых элементарно не могут в полной мере обеспечить хорошей броней, оснащение фактически отсутствует, а военнослужащие бригады долгое время сидят без гуманитарной помощи», — брешуть росіяни.

Ще один фейк — про те, що до територіальної оборони Харківщини набрали жінок, підлітків і людей з інвалідністю.

«Призванные две недели назад харьковчане должны уйти в резерв 113 и 125 бригад териториальной обороны, которые охраняют северное приграничье Харьковской области, — сказано у фейку. — Складывается ощущение, что новобранцев будут использовать как «мясо» на случай отступления кадровых боевиков ВСУ».

В іншому фейковому повідомленні пропагандисти брешуть про медсестру 113-ї бригади, яка нібито зробила фото, де заливає кров у загиблого бійця.

«Медсестра с именем Оксана (которая держит руку убитого военнослужащего) решила похвастаться «приколом», что «они заливают кровь в двухсотого боевика», — заявляють росіяни.

У Центрі протидії дезінформації зазначили: такі повідомлення Росія використовує як «пропаганду страху» серед жителів Харківщини.

«Мета цієї кампанії — посіяти зневіру та панічні настрої як серед бійців бригади, так і серед цивільного населення Харківщини, яких намагаються переконати, що вони незахищені», — зазначив Центр протидії дезінформації.

Скрин: Центр протидії дезінформації

Як писав UA-NEWS.in.ua, раніше росіяни поширювали у Telegram-каналах фейкову інформацію про те, що нібито офіцери 121-го батальйону 113-ї окремої бригади територіальної оборони побили літнього чоловіка та зламали йому ногу.

Джерело

Новостной сайт города Харьков