НАЗК виписало понад 100 адмінпротоколів про корупцію нардепів, зокрема висуванцю з Харкова

Найбільше протоколів отримали нардепи від "Слуги народу".

Нардепу з Харкова Олександру Куницькому вручили два адмінпротоколи, однак суд не знайшов з його боку порушень.

Національне агентство з питань запобігання корупції виписало щонайменше 70 адміністративних протоколів і 34 обґрунтованих висновків депутатам Верховної ради IX скликання. Вони стосуються корупційних правопорушень. Про це пише «ЧЕСНО» із посиланням на відповідь НАЗК.

Найбільше адміністративних протоколів винесли про порушення вимог запобігання та врегулювання конфлікту інтересів — 42. Окрім цього, найбільше протоколів і висновків отримали депутати партії «Слуга народу».

Серед тих, хто отримав протоколи та обґрунтовані висновки, є харківський нардеп Олександр Куницький. НАЗК склало щодо Куницького два адмінпротоколи через імовірний конфлікт інтересів. Під час перевірки співробітники НАЗК виявили, що Куницький розсилав депутатські звернення до різних установ із питань, що становили його приватний інтерес. Зокрема, такі запити надходили до Державного бюро розслідувань та «ДТЕК «Київські електромережі». Куницький використовував депутатський мандат в інтересах харківської групи компаній «Автоентерпрайз», які імпортують електрокари з-за кордону та виготовляють зарядні станції для них.

Улітку 2021 року Печерський районний суд Києва розглянув справу Куницького. Проте адміністративного правопорушення з його боку не побачив і постановив закрити справу. 

«Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно особи за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП [порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів — ред.] закрити у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення», — сказано у постанові.

Більше одного адмінпротоколу про конфлікт інтересів отримали шість нардепів від «Слуги народу». Згодом трьох виключили з фракції — Анну Скороход, Анатолія Гунька та Гео Лероса.

Однак деяких нардепів до відповідальності притягнули. Нардеп Руслан Горбенко («Слуга народу») оштрафований на 3400 гривень, суд розглядав справу про роботу одного з його приватних товариств.

До переліку нардепів, які отримали обґрунтовані висновки виявлення ознак корупційних правопорушень щодо декларування недостовірної інформації, увійшов Нестор Шуфрич («ОПЗЖ»), який зараз знаходиться у слідчому ізоляторі. У його деклараціях була неправдива інформація на суму 27 мільйонів гривень.

Чотирнадцять протоколів стосуються подання нардепами недостовірної інформації у деклараціях. Щодо Олександра Ковальова («Відновлення України») відкрито кримінальне провадження. Його дружина вивезла за кордон під час повномасштабного вторгнення більше ніж 500 000 доларів.

НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення із боку Ірини Аллахвердієвої, Павла Халімона та Маргарити Шол. Сім адмінпротоколів стосуються партійних фінансів, шість — неповідомлення або несвоєчасного повідомлення щодо відкриття валютного рахунку, суттєвих змін у майновому стані.

Інфографіка: «ЧЕСНО» Інфографіка: «ЧЕСНО»

Як писав UA-NEWS.in.ua, у липні 2020 року журналісти-розслідувачі повідомили, що Олександр Куницький ініціює законопроєкти, які можуть зробити з AutoEnterprise монополіста. Розслідування показало, що Куницький тісно пов’язаний із засновником AutoEnterprise Дмитром Ніконовим. Наприкінці березня НАЗК склало щодо Куницького два адмінпротоколи.

У листопаді 2020 року Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження щодо Куницького. Досудове розслідування почали за статтею 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Паралельно перевірку проводило Національне агентство з питань запобігання корупції, яке побачило конфлікт інтересів у діях Куницького.

Джерело

Новостной сайт города Харьков