Олег Синєгубов: Максимально відновлюємо будинки до опалювального сезону на Харківщині

Джерело: ХОВА

На Харківщині продовжується відбудова житлового фонду. У першу чергу відновлюють ті будинки, які мають невеликі ушкодження.

Як повідомляє медіа «Слобідський край», Харківська область – одна з найбільш постраждалих в Україні через російську агресію. У регіоні зафіксовано понад 30 тисяч зруйнованих об’єктів, половина з них – житловий фонд. Під час візиту до Дергачівської громади начальник ХОВА Олег Синєгубов розповів, що наразі відновлюють ті будинки, які мають невеликі ушкодження. Зокрема, на Дергачівщині відбудовують 17 таких багатоквартирних будинків.

– Наразі у громаді уже стартували роботи з відновлення доріг та житлового фонду. В першу чергу відновлюємо багатоквартирні будинки, які порівняно з іншими мають невеликі пошкодження. Роботи проводимо в кооперації з місцевим та обласним бюджетами, щоб устигнути максимально відновити до опалювального сезону помешкання і люди могли заселитися, – сказав Олег Синєгубов.

Так, у Дергачівській громаді відновлення відбуватиметься комплексно одразу в двох кварталах.

– Це не лише будинки, це й мобільні котельні для опалення, термомодернізація житла і бомбосховища. Дякую керівництву Дергачівської міської військової адміністрації за роботу в громаді. Відбудовані квартали мають стати ще більш комфортними, затишними та безпечнішими, ніж були. Працюємо далі! – зазначив Олег Синєгубов.

Так само посилено до опалювального сезону відновлюватимуть і звільнений Ізюм. У місті експерти продовжують установлювати ступені руйнувань житлових будинків, частину з таких уже відібрали для програми відбудови. За словами начальника ХОВА, для того, щоб люди поверталися в теплі домівки, для міста закуплять як мінімум десять мінікотелень, які будуть опалювати відновлені мікрорайони.

Також наразі продовжується пошук донорів та партнерів, які допоможуть відбудувати Ізюмську центральну міську лікарню. За попередніми підрахунками, на це потрібно близько 30 мільйонів євро.

– Це і закупка нового обладнання, і ремонт у цілому. Поки ми не знаємо, хто буде фінансувати цей проєкт – держава або міжнародні партнери. Для розв’язання цього питання ми посилено працюємо з Офісом Президента, Урядом, Офісом Першої леді. Це для нас – пріоритет, – додав Олег Синєгубов.

Продовжується на Харківщині й фіксація злочинів окупантів. Через додаток «Дія» та ЦНАПи за програмою єВідновлення надійшло понад 92 тисячі заявок про пошкоджене майно. Також жителі області надали 5813 заявок на компенсацію.

Нагадаємо, у Харківському регіональному центрі психологічної допомоги працює мультифункціональний центр «Спільно», де діти можуть не тільки отримати кваліфіковану допомогу, а також власноруч створювати свої відео, подкасти та презентації. Нагадаємо також, у громадах області зафіксовано 28 тисяч об’єктів, які постраждали або були знищені внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Раніше ми писали, що на сесії облради передали громадам ДЮСШ та вирішували питання пільг для аграріїв. 

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков