Бійці харківської бригади знищили російський «Солнцепек» за допомогою дрона

Вартість знищеної системи — 3 мільйони доларів.

Бійці 92 ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка знищили на Луганщині важку вогнеметну систему ТОС-1А «Солнцепек».

Ворожу техніку вартістю близько 3 мільйонів доларів рота ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» «мінусувала» за допомогою FPV-дрона, вартість якого від 300 до 500 доларів. 

Про знищення ворожої техніки повідомив командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» Юрій Федоренко.

«ТОС-1А «Солнцепек» – це важка система залпового вогню 220-мм калібру. Вони змонтовані на шасі танка Т-72. Установка використовує термобаричні некеровані реактивні снаряди, які мають довжину 3700 мм та вагу 217 кг. Ці реактивні снаряди складаються з головної частини термобаричної або запалювальної дії, підривника та твердопаливного реактивного двигуна», — йдеться в повідомленні.

Термобаричні боєприпаси завдають масштабних руйнацій, проте малоефективні на відкритому просторі. Така зброя невибіркової дії в забудові наражає цивільне населення на небезпеку, що заборонено міжнародним правом.

«На росії кажуть, що ТОС «аналогов нет». Що ж, завдяки вашим щедрим донатам на FPV-дрони їх в цілому не буде», —  написав Юрій Федоренко.

Як писав UA-NEWS.in.ua, харківські бійці знищили танк із загарбниками. По машині окупантів ударила 92 бригада.

Джерело

Новостной сайт города Харьков