Зберіть FPV-дрон на власній кухні: на Харківщині стартував проєкт «Куп’янський дрон»

Скрін з сайту Куп’янської міської ради

На сайті Куп’янської міської ради 15 березня працює платформа «Куп’янський дрон», мета якої зібрати і передати Збройним силам України тисячу FPV-дронів.

Як передає «Слобідський край», про це на брифінгу 15 березня розповів начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.

– Проєкт «Куп’янський дрон» покликаний для стимулювання, заохочення та мотивації людей, фактично людей, які можуть зібрати дрон на власній кухні для того, щоб передати і допомогти нашим Збройним силам знищити ворога. І я думаю, що якщо кожен з нас буде робити вклад в цю перемогу, вона буде якомога швидшою, – сказав Андрій Беседін.

За його словами, інженери, які зареєструються під роллю «Хочу зібрати дрон», пройдуть курс навчання, який є на цьому сайті. Постачальники – це фізичні або юридичні особи, які авторизуються на платформі під роллю «Хочу стати постачальником запчастин».

Метою платформи є налагодження комунікації з учасниками проєкту – інженерами, фізичними особами, громадянами України, які авторизуються за допомогою мобільного порталу «Дія» під роль «Хочу зібрати дрон». Партнером цього проєкту є «Дія» і Міністерство цифрової трансформації.

Як розповів начальник відділу цифрової трансформації Куп’янської міської ради Микола Курченко, платформа «Куп’янський дрон» об’єднує всіх, хто хоче долучитися до спільної справи – навчитися збирати FPV-дрони.

– Куп’янська міська рада бере на себе адміністрування платформи та логістику. Перш ніж зібраний дрон буде відправлений до військової частини, він пройде тестування нашими фахівцями. Вже після успішного тестування дрон відправиться нашим захисникам. Також міська рада бере на себе виплати компенсації за зібраний дрон. Це 7,5 тисячі гривень, які будуть перераховані вже після передачі дрона до військової частини, що має змотивувати зібрати вже наступний дрон, – розповів він.

Микола Курченко закликав усіх бажаючих долучитися до платформи «Куп’янський дрон» та разом наближати перемогу. Купити комплектуючі, щоб зібрати дрон, чи задонатити може кожен.

– Такі дрони дають можливість уражати ворожі цілі на дистанціях до 10 і більше кілометрів. Одна з великих переваг FPV-дронів – їхня ціна і висока точність застосування. До прикладу, безпілотник, що коштує тисячу доларів, здатен нести на собі заряд, який у випадку успішного влучання може уразити і навіть повністю знищити БМП чи танк противника. Вартістю – мільйони, – наголосив він.

Нагадаємо, нещодавно дронами-камікадзе прикордонники знищили три ворожі гармати. Дві – 100 мм протитанкові гармати «МТ-12 Рапіра» та одну – 152 мм гармату-гаубицю «Д-20».

Джерело

Новостной сайт города Харьков