Валентина Коротун проведе два роки у тюрмі.
Валентина Коротун працювала на окупантів, а після деокупації переїхала до Харкова та влаштувалася у ліцей.
Червонозаводський райсуд Харкова оголосив вирок жительці Куп’янського району Валентині Коротун, яка під час окупації очолила так званий «Гусинский лицей Кондрашовского сельсовета ВГА Купянского района». Жінку визнали винною та призначили їй покарання у вигляді двох років тюрми з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у закладах освіти, та обіймати посади в органах місцевого самоврядування у сфері освіти на п’ять років.
Слідчі встановили, що до війни Коротун була вчителькою початкових класів. У червні 2022 року, коли Куп’янщина перебувала під окупацією, загарбники зробили її очільницею Гусинського ліцею. На посаді вона заявила педагогам про те, що у ліцеї впроваджуються російські стандарти освіти. «Директорка» зібрала списки вчителів, які були готові працювати за таких умов. Також вона організувала завезення до ліцею російських підручників. У серпні того ж року з іншими вчителями пройшла курс підвищення кваліфікації у російському місті Курськ. У суді колаборантка провини не визнала.
«На суд жінка очікувала, перебуваючи під вартою. Під час судового розгляду фігурантка заявила, що не визнає себе винною, а її дії були направлені на благо українських дітей. Також обвинувачена зазначила, що жодних наказів не видавала, нарад не проводила, а на курси підвищення кваліфікації їздила під тиском з боку окупантів», — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
Винною Коротун визнали за ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Вирок суду набуде сили після того, як пройде час на подання апеляції.
Як писав UA-NEWS.in.ua, Валентина Коротун після деокупації переїхала до Харкова та влаштувалася до ліцею №103. Вона обійняла посаду учителя початкових класів.
Автор: Марія Мирошниченко