Окупанти накопичують угрупування у Бєлгороді, який є логістичним хабом росіян.
Російський Бєлгород використовують як хаб для накопичання техніки та особового складу, частину військ потім використовують на Куп’янському напрямку.
Під російською окупацією залишається майже 2% території Харківської області. Кількість окупованих сіл після осені 2022 року не змінилася, трохи побільшала так звана «сіра зона», де йдуть активні бойові дії.
Окупанти зосереджені на спробах захопити село Синьківка у Куп’янському районі та ще декілька сіл. Однак саме Синьківка є для ворога принциповою метою, оскільки може відкрити для нього перспективи на окупацію та блокування Куп’янська. Окупанти будь-що хочуть вийти на Куп’янськ-Вузловий, де є логістичні маршрути, залізниця, розв’язки, що потрібно для направлення військ на Донеччину. Це його основний намір. Росія накопичувала війська й техніку і зараз поновила наступи, однак жодних успіхів на Куп’янському напрямку не має. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в інтерв’ю LIGAnet.
«Ми чули, що в нього було завдання ще влітку взяти цей Куп’янськ-Вузловий, повернути, і, зокрема, місто Куп’янськ. Далі восени ставилися плани. Далі зараз ідуть, ми чуємо, 15 січня чи 15 лютого, чи до 24 лютого. Я скажу так, що ми слідкуємо за ворогом у режимі онлайн 24/7 для того, щоб адекватно реагувати та протиставляти йому адекватні заходи для того, щоб його плани не втілилися в життя. Жодних успіхів по Куп’янському напрямку він не має, хоча атакує досить сильними засобами. Ці наступи йдуть хвилями. Він накопичив певні війська, броньовану техніку, живу силу, і пішов у наступ. Цей наступ триває два-три тижні, можливо, до місяця. Наші воїни наносять їм досить серйозного ураження. Бойові організми або зникають повністю, юридично вони навіть уже не існують, або настільки, що вони не є вже боєздатними, їх потрібно виводити на відновлення, що зараз і відбувалося впродовж останніх майже двох тижнів. Тобто ворог зрозумів, що погодні умови не сприяють наступу, у тому числі є у нього досить серйозні ураження, і він проводить ротацію, заміну підрозділів, навчання, стягування додаткових ресурсів. І ми очікуємо, дійсно, із дня на день поновлення штурмових дій, що і відбулося фактично вчора. Поки ми не розуміємо, наскільки масштабний цей буде наступ — йому вистачить цього ресурсу на один день, на два, на тиждень, два тижні або на місяць. Однак це прогнозовані абсолютно його дії», — сказав Синєгубов.
В активні тижні українські захисники відбивали від 15 до 20 російських атак на Куп’янському анпрямку. До однієї атаки залучаються від десяти до двадцяти одиниць броньованої техніки окупантів та 300 людей. Росія постійно накопичує сили у Бєлгороді, це їхній логістичний центр з аеропортом та залізницею. Однак частина сил залишається там, проводяться внутрішні ротації підрозділів на кордоні, інша йде на Куп’янський напрямок. Скільки там знаходиться окупантів, у ХОВА знають, однак цифру не називають. Угруповань для проведення штурмів на півночі Харківщини з боку Бєлгорода немає.
«Жодних накопичень на півночі території, на Бєлгородському напрямку, у нього так само немає. Я маю на увазі сил таких, якими він має іти в штурм. Тобто це не рота, це не дві роти, це не 100 осіб, не 200 і не 500 навіть осіб, які можуть іти в штурм. Бо це ж не 24 лютого 2022 року. Ми працювали над посиленням обороноздатності, будівництвом фортифікаційних споруд. І ворогу прийдеться так, я скажу, досить важко, коли він буде намагатися, наприклад, іти із півночі. Хоча ми ці плани його не виключаємо. Тому, звичайно, продовжуємо готувати, щоб максимально бути ефективними проти нього, його планів, якщо він вирішить відкрити ще один, наприклад, фронт», — зазначив Синєгубов.
Як писав UA-NEWS.in.ua, журналіст англійського видання The Telegraph Джо Барніс проаналізував тактику окупантів та, посилаючись на власні джерела у ЗСУ, зробив висновок про те, що посилені обстріли Харкова свідчать про підготовку росіян до нового наступу на Куп’янськ.
Однак після цього голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що ворог посилив обстріли півночі Харківської області, проте назвати ці дії підготовкою до наземної військової операції не можна.
Раніше дату можливої нової операції із захоплення Харкова називав із посиланням на джерела Thе Telegraph. Йшлося про 15 січня.