Якими є особливості вибору міжкімнатних (внутрішніх) дверей

Інтер’єр сучасної квартири у міській висотці чи заміський котедж неможливо представити без встановлених міжкімнатних дверей, які роблять окремі приміщення помешкання більш функціональними та водночас захищеними, створюючи належний рівень комфорту та відокремлюючи житловий простір для кожного з мешканців. Якісні двері міжкімнатні відрізняються за матеріалами, які використані при їх виготовленні та механізмами відкриття, відповідно до яких двері можуть бути складними та розпашними, розсувними та карусельними, роторними і маятниковими. Крім того, обираючи міжкімнатні моделі дверей потрібно зважати на кольорове вирішення їх поверхні, яка повинна відповідати загальному стилю кімнати – дверне полотно нейтральних тонів є сумісним з будь-яким інтер’єром, в той час як, більш темні двері є ідеальним рішенням для великих за площею приміщень.

Деякі особливості вибору внутрішніх дверей

Вартість міжкімнатних дверей в більшості залежить від матеріалів, які використані для виготовлення полотна та поверхні дверей. Найбільш оптимальним рішенням є вироби, де використано комбіновані матеріали — полотно дверей виготовлено з дошок хвойних порід, а поверхня дверного полотна обклеєна пофарбованою МДФ плитою.

В моделях економ класу дверні полотна виготовлені з тирсоплити та заповнені з використанням пористого картону, тому такі види міжкімнатних дверей досить часто є тільки тимчасовим рішенням. Найбільш вартісними є двері, виготовлені з масиву дерева – бука, липи, ясена чи вільхи. Найбільш довговічними є дубові двері, які завдяки унікальній текстурі дуба відрізняються бездоганним виглядом та слугують певним підтвердженням високого статусу власника помешкання. на відміну від внутрішніх дверей, виготовлених з плити МДФ, двері з масиву дерева завжди можна відремонтувати, а за потреби – відреставрувати та покрити новим шаром лаку чи фарби.   

Водночас т.з. шпоновані двері виготовлені з використанням євробрусу, а їх поверхня покрита тонким аром дерева – шпоном, який повністю відповідає текстурі масиву дерева, проте за ціною такі двері є значно дешевшими. На відміну від дверей виготовлених з масиву дерева, шпоновані варіанти внутрішніх дверей є більш стійкими до впливу вологості та не розтріскуються під впливом сонячних променів.

Деякі особливості відкриття внутрішніх дверей

Міжкімнатні двері можуть мати різну схему відкриття, яка може бути:

  • розсувною – нагадує шафу-купе та водночас дозволяє заощадити частину вільної площі біля дверного отвору;
  • класичною розпашною, коли дверне полотно відкривається від себе (всередину кімнати) чи до себе (назовні); 
  • у формі книжки, з повним поворотом дверного полотна завдяки спеціальному механізму чи його зміщенням в спеціально обладнану нішу  

Обираючи двері за типом їх відчинення потрібно зважати, що дверне полотно, яке встановлене в меншій кімнаті завжди відчиняється назовні – в більшу за площею кімнату, тобто двері ванної кімнати повинні чи санвузла повинні відкриватися до себе. Якщо двері розташовані не по центру міжкімнатної стіни, вони повинні відкриватися до більшої частини стіни.

Новостной сайт города Харьков