Яка страховка на авто діє в Україні та за кордоном

Законодавство України вимагає від кожного власника транспортного засобу оформляти страховку. Це окремий різновид поліса, який купують безпосередньо для легкового автомобіля, вантажівки або мотоцикла. Зазвичай його відкривають на один рік, а потім, коли термін дії завершується, поновлюють.

Щоб оформити страховку, не потрібно їхати до відділення компанії та домовлятися на конкретну годину. Придбати й оплатити документ дуже просто онлайн, він у готовому вигляді надійде на електронну пошту замовника. Достатньо зберегти його на своєму смартфоні або планшеті й показувати на вимогу – можна не роздруковувати.

Яку страховку потрібно мати в Україні

Чинне законодавство вимагає від кожного власника наявності ОСЦПВ. Це обов’язкове страхування, яке передбачає виплату грошової компенсації потерпілому в аварії, що сталася з вини застрахованої особи. Перш ніж купити автоцивілку, варто враховувати, що вона покриває тільки збитки, завдані третім особам у ДТП. На ремонт постраждалого транспортного засобу та лікування компенсацію призначають окремо.

Якщо в аварії немає потерпілих і водії домовились між собою, вони можуть оформити Європротокол або документ міжнародного зразка. Обов’язкова вимога – наявність у кожного чинного ОСЦПВ. У цьому разі не треба викликати поліцію, достатньо тільки підписати документ та звернутися до страхової компанії. Важливо, щоб служба підтримки працювала не тільки через телефон, а була доступна також онлайн.

Коли хочеться забезпечити собі ширший фінансовий захист, варто додатково замовити КАСКО. Це добровільний поліс, який коштує дорожче, водій купує його за власним бажанням. За умовами цього поліса грошову компенсацію призначають не тільки у випадку аварії, а й на ремонт автомобіля, пошкодженого внаслідок стихійного лиха, протиправних дій третіх осіб, нападу тварин. Передбачається відшкодування збитків і у випадку повного знищення транспортного засобу (наприклад, після пожежі).

Яку страховку оформити перед виїздом за кордон

Плануючи подорож на своєму авто, потрібно заздалегідь оформити для нього документи. Обов’язковою є наявність «Зеленої карти» – це міжнародний аналог ОСЦПВ, який діє в країнах ЄС, а також декількох державах Азії. Її вартість фіксована, вона ніяк не залежить від характеристик та категорії транспортного засобу.

Принцип роботи такий, як і в автоцивілки, – передбачається:

  • відшкодування майнових збитків. Кожен учасник аварії, транспортний засіб якого зазнав пошкоджень, отримає передбачені законодавством виплати;
  • компенсація лікування. Потерпілий гарантовано отримає виплату, щоб покрити витрати на лікування травм та інші медичні послуги;
  • нарахування грошей на відшкодування моральної шкоди. Для отримання потрібно підтвердити моральні та фізичні, тобто немайнові втрати.

Поліс Зелена карта покриває тільки збитки, завдані третім особам внаслідок аварії з вини застрахованої особи. Для отримання компенсації в інших випадках, потрібно оформити КАСКО. Якщо купити його в Україні, він діятиме й за кордоном. Плануючи подорож до іншої країни, не завадить додатково придбати медичну страховку, щоб отримати екстрену допомогу тоді, коли це необхідно, і не витрачати багато грошей на лікування.

Існує як обов’язкове, так і добровільне автострахування, яке діє тільки на території України або за кордоном. Оформити поліс необхідно, щоб захистити себе від великих витрат у випадку аварії з власної вини. Тоді достатньо буде відшкодувати різницю між реальною вартістю ремонту авто й сумою, виплаченою страховою.

Новостной сайт города Харьков