Як дегельмінтизувати собаку? Правила та особливості

Наявність паразитів у собаки може спричинити розвиток різних захворювань. Паразити можуть вражати практично всі органи тварини. Гельмінтоз (захворювання, спричинене цими паразитами) дуже поширений і небезпечний, тому необхідно регулярно дегельмінтизувати собаку.

Вплив паразитів на організм

Усі гельмінти поділяються на 3 види: ленточні, круглі і плоскі. Паразити шкідливо впливають на організм улюбленця, можуть викликати інтоксикацію та руйнування внутрішніх органів. Гельмінти поглинають вітаміни, мінерали та інші корисні речовини з організму тварин, при цьому цуценята страждають найбільше.

Часто глистами можуть заразитися через блох. Тому спочатку необхідно позбутися від блох, а вже потім дегельмінтизувати тварину. Якщо цього не зробити, є велика ймовірність, що паразити знову з’являться.

Чому, коли та як часто потрібно дегельмінтизувати?

Ветеринари рекомендують дегельмінтизувати раз в 3 місяці. При високому ризику зараження — харчування сировими субпродуктами або м’ясом, рибою — дегельмінтизацію можна проводити частіше.

Варто розуміти, що неправильне застосування лікарських засобів може завдати шкоди вашому улюбленцю. У будь-якому дегельмінтизуючому препараті міститься речовина, яка знищує паразитів. У випадку сильного передозування більше 5-10 разів, низької якості препарату, обмежень у застосуванні за станом здоров’я/віком собаки, діюча речовина препаратів може завдати шкоду тварині.

Навіть якщо собака відчуває себе добре і у неї немає ознак гельмінтозу, то профілактика глистів проводиться раз в 3 місяці.

Кожен рік собакам роблять планові щеплення. Для підтримки імунітету тварини вакцинація дуже важлива. Перед щепленням обов’язково потрібно провести чистку тварини від глистів. Щеплення на деякий час знижує імунітет, а дегельмінтизація усуває фактори, які можуть зробити щеплення безплідним або навіть шкідливим і призвести до зайвого навантаження на імунну систему собаки. Рекомендується проводити дегельмінтизацію за 7-10 днів до вакцинації. За цей час препарат, призначений для домашніх тварин, вийде з організму, як і паразити, якщо вони були в незначній кількості.

Якщо ви плануєте розмноження, то провести чистку від глистів потрібно перед початком течки. Під час течки ліки не можна давати. Оптимальний час для застосування лікарських засобів — 15-20 днів до течки.

Літнім собакам та тваринам з проблемним здоров’ям чистку від паразитів необхідно проводити за участю ветеринарного лікаря. Після хвороби дегельмінтизувати можна лише через 14 днів або слідуючи рекомендаціям ветеринара.

Якщо після прийому препарату у собаки розлад шлунка і в калі видно глистів, настійно рекомендовано звернутися в ветеринарну клініку, оскільки це може свідчити про гельмінтну інвазію. Пам’ятайте, самолікування або затягування візиту до лікаря може призвести до летального результату.

Вибір препарату

Усі антигельмінтики містять речовини, які вбивають дорослі форми паразитів, а деякі включають і личинкові форми. Більшість препаратів однаково ефективні при грамотному застосуванні. Зазвичай, чим якісніший препарат, тим ефективніше буде профілактика та лікування.

Господар може обрати для себе найбільш зручний спосіб профілактики — таблетки від глистів, краплі на холку або суспензії, наприклад:

  • Milprazon (Мілпразон),
  • Bayer (Баєр) Адвокат,
  • Drontal Plus (Дронтал Плюс),
  • Caniquantel Plus (Каніквантел Плюс),
  • Енваїр.

Розрахунок правильної дози лікарства робиться, враховуючи вагу тварини, строго дотримуючись інструкції. Глистогонне не можна давати в приблизних пропорціях. Занадто мала доза не виведе паразитів, а надто велика може завдати шкоди.

Прив’язки до основного прийому їжі, як правило, у препаратів немає. Ліки можна давати з невеликою порцією їжі, щоб перебити смак препарату.

Рекомендується через кілька годин після прийому глистогонного дати адсорбент Пресорб або Атоксил ВП.

Новостной сайт города Харьков