Водосховищем пересуватимуться малі та моторні судна.
Рибогосподарську діяльність дозволили, щоб уникнути погіршення екологічного стану водосховища.
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області дозволила відновити рибогосподарську діяльність у Краснопавлівському водосховищі (Лозівський район). Відповідне рішення ухвалили на засіданні 6 вересня. Протокол засідання опублікований на сайті Харківської обласної військової адміністрації.
«З метою недопущення погіршення екологічного стану на Краснопавлівському водосховищі, за результатами доповіді та з урахуванням обговорення регіональна комісія вирішила дозволити здійснення рибогосподарської діяльності на Краснопавлівському водосховищі, в межах чинного законодавства, ураховуючи поточний стан водойми та безпекову ситуацію», — сказано у протоколі рішення.
Окрім цього, у Краснопавлівському водосховищі дозволили використовувати малі та моторні судна, аби здійснювати рибогосподарську діяльність. Однак при використанні таких потрібно ураховувати вимоги законодавства про любительське рибальство. Контролювати виконання рішення доручили Головному управлінню Нацполіції у Харківській області та управлінню Держагентства меліорації та рибного господарства у Харківській області.
Нагадаємо, водою з Краснопавлівського водосховища забезпечують жителів Харкова, Лозової, частини Первомайського, Дергачівського та Харківського районів.
Ще до повномасштабного вторгнення існувала проблема із наповненням Краснопавлівського водосховища. У 2020 році Президент України Володимир Зеленський підписав закон про виділення грошей на Краснопавлівське водосховище. На його наповнення направили 99 мільйонів гривень. У 2021 році на це з бюджету області виділили три мільйони гривень.
У листопаді 2021 року відсутність водообміну у Краснопавлівському водосховищі визнали надзвичайною ситуацією. За місяць водосховище поповнили 14 мільйонами кубометрів води з Дніпра. Однак 21 лютого 2022 року на апаратній нараді у Харківській обласній державній адміністрації заявили, що грошей для наповнення водосховища не вистачає. Наповнити водою його потрібно було до травня.
Як писав UA-NEWS.in.ua, навесні 2023 року рибогосподарську діяльність відновили у Печенізькому водосховищі. На той час рівень води у Печенізькому водосховищі був на 1,64 метра нижче допустимого. Через війну пошкоджена інфраструктура водосховища. Відновлення рибогосподарської діяльності потрібно було для того, щоб уникнути екологічної катастрофи у водосховищі.