У Верховній Раді створили тимчасову комісію для перевірки фортифікаційних споруд

З бюджету України на будівництво ліній оборони витрачено понад 40 мільярдів гривень.

У Верховній Раді створили тимчасову слідчу комісію щодо використання коштів на облаштування фортифікацій та закупівлі дронів.

Створення відповідної ТСК  підтримали 277 парламентарів, головою призначили народного депутата від «Слуги народу» Миколу Задорожнього, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

У проєкті постанови йдеться про те, що ТСК має розглянути питання використання коштів державного бюджету України на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, а також на виготовлення та закупівлю безпілотних літальних апаратів для військових частин та підрозділів ЗСУ,

«Рішеннями уряду на будівництво та облаштування фортифікаційних споруд на лінії зіткнення та вздовж кордону з Білорусією та Росією було виділено більше 40 млрд грн. Окремо слід зазначити, що дефіцит Державного бюджету України у 2024 році, складає близько 50% видаткової частини, існує необхідність у залученні додаткового фінансування в обсязі 37 млрд доларів США . Таким чином існує нагальна необхідність дослідження питань державного фінансування спрямованого на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення», — йдеться у пояснювальній записці до проєкту.

До складу ТСК увійшли: Андрій Богданець («СН»), Єлізавета Богуцька («СН»), Михайло Бондар (БПП «ЄС»), Віталій Борт («СН»), Анатолій Бурміч («Відновлення України»), Олександр Горенюк («СН»), Олексій Жмеренецький («СН»), Роман Костенко («Голос»), Димтро Костюк («СН»), Ігор Марчук («СН»), Сергій Мінько («Довіра»), Сергій Рудик («Партія «За майбутнє»), Олександр Федієнко («СН»).

Як писав UA-NEWS.in.ua, під час контрнаступу росіян на півночі Харківської області стало відомо, що перша і друга лінія оборони були відсутні або зведені не там і не так, як вимагала військова наука. Британська військова розвідка попереджала керівництво України про російський наступ на Харківську область, повідомила The Guardian з посиланням на власні джерела 16 травня. За даними газети, оборонні рубежі на Харківщині «були тонкі або їх зовсім не було», тому прорив на двох ділянках не вдалося швидко відбити.

Раніше Президент України Володимир Зеленський та голова ХОВА Олег Синєгубов повідомляли про те, що на Харківщині зведена «потужна» лінія оборони, за аналогією потрібно будувати в інших регіонах. Тоді не йшлося про першу, другу або третю лінію.

Наскільки готова третя лінія фортифікацій, у ХОВА не говорять через безпекову складову, але запевняють, що у сорока пунктах уже облаштували позиції наші військові (який це відсоток від загальної кількості, теж не відомо).

Джерело

Новостной сайт города Харьков