У Великій Комишувасі відновили електропостачання: перші домівки зі світлом

Джерело: Харківобленерго

У селі Велика Комишуваха Барвінківської громади Харківської області заживили перші 22 домівки.

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» очільник Барвінківської громади Олександр Бало, світла у селі Велика Комишуваха не було з минулого року. Це село було під окупацією ворога, а наразі є найрозбитішим у громаді. З 343 приватних будинків тут пошкоджено 199, інші 144 — повністю зруйновані.

– Світло вже загорілося у перших будинках, не у всіх ще, але наразі енергетики продовжують працювати над відновленням. Наразі у Великій Комишувасі проживає 78 мешканців, до війни тут мешкало 490 людей. Ми дуже вдячні енергетикам та саперам за цю роботу, вони працювали тут без вихідних, — сказав Олександр Бало.

Як повідомили у Харківобленерго, електромережа Великої Комишувахи зазнала значних руйнувань. Так, з восьми електропідстанцій у селі вціліла лише одна. Окрім того, на 90% пошкоджена високовольтна лінія протяжністю 27 кілометри, яка живить Велику Комишуваху. Після розмінування ліній електропередач, у березні електрики почали відновлення електропостачання.

— Наразі ми замінили по цій лінії 55 стійок та понад 19 км проводу, і це тільки половина від усіх  робіт. Паралельно працюємо над відновленням ліній 0,4 кВ: замінили 25 опор та понад 3 км проводу. Це дало змогу подати напругу на першу підстанцію і заживити 22 домоволодіння. Ще 17 споживачів мають можливість підключення у разі повернення до села, — сказав начальник Барвінківського РЕМ Віталій Соколов.

Нагадаємо, у місті Барвінкове встановлюватимуть модульні котельні. 

Раніше ми писали, що до села Грушуваха надійшло 15 великовантажних автомобілів з будівельними матеріалами. Також нагадаємо, у місті Барвінкове пошкоджено близько тринадцяти багатоповерхівок. 

Усі новини Барвінкове читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков