У Харкові судитимуть чоловіків, які допомагали ухилятися від мобілізації

Фото: ДБР

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо офіцера одного з Харківських територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки та колишнього тероборонівця. За гроші вони допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Державне бюро розслідувань.

За даними слідства, за свої «послуги» чоловіки брали 3-5 тисяч доларів США. За гроші вони обіцяли «клієнтам» сфальсифікувати висновок військово-лікарської комісії й таким чином отримати відстрочку від мобілізації, а декому навіть взагалі уникнути призову.

У березні 2023 року правоохоронці затримали фігурантів у Харкові під час отримання другої частини хабаря від призовника, якому гарантували відстрочку на 5 років за 3,5 тисячі доларів США.

На зустріч вони принесли вже готовий висновок військово-лікарської комісії, згідно з яким призовника визнано обмежено придатним до служби у воєнний час, та вже заповнений військовий квиток з відповідними відомостями.

Чоловіки обвинувачуються в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави за попередньою змовою групою осіб.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Раніше ми писали про те, як проходить мобілізація на Харківщині. 

Та про те, що треба робити після того, як військовозобов’язаний отримав повістку.

Головні новини Харківська область читайте у нас на сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков