Нещодавно у мережі почала ширитися інформація про можливість отримання адресної грошової допомоги за зверненням до депутатів Харківської міської ради. Чи відповідає вона дійсності та яку допомогу можна отримати насправді?
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську міську раду.
Як ідеться у «повідомленні», грошова допомога в розмірі до 5 тисяч гривень надається в межах витрат, передбачених Програмою сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2021-2025 роки.
У Департаменті соціальної політики пояснили, що ця інформація не відповідає дійсності. Надання адресної грошової допомоги містянам було тимчасово припинене з 24 лютого 2022 року на час дії воєнного стану.
Яку адресну грошову допомогу можна отримати зараз?
Наразі у Харкові здійснюється надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Харківської міської територіальної громади. Йдеться в тому числі про ВПО, які перебувають на обліку в управліннях соціального захисту населення адміністрацій районів Харківської міської ради, які виявили бажання розпочати військову службу за контрактом на посадах осіб рядового, сержантського і старшинського складу в підрозділах десантно-штурмових військ та морської піхоти ЗСУ, а також уклали контракт на проходження військової служби згідно з наданими Харківським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки списками;
Дітям загиблих (померлих) захисників і захисниць України та дітям загиблих (померлих) під час проведення АТО, здійснення заходів з забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф у Донецькій та Луганській областях надається щомісячна адресна грошова допомога;
Мешканцям Харкова, які мають хронічне захворювання нирок, можуть отримати одноразову грошову допомогу на транспортування до медичних закладів, розташованих на території міста, для проведення за життєвими показниками амбулаторного гемодіалізу згідно зі списком Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради.
Нагадаємо, Уряд спростив процедуру призначення одноразової грошової допомоги родинам загиблих військових. Відтепер приймати рішення про призначення допомоги та проводити її виплату буде Міністерство у справах ветеранів.
Раніше ми писали, що ВПО можуть отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою за програмою реімбурсації «Доступні ліки». Скористатися програмою також можуть пацієнти при амбулаторному лікуванні.
Джерело