У Харкові поранені захисники можуть пройти безкоштовну реабілітацію: подробиці

Фото: АрміяІнформ

У Харкові благодійний фонд «Громадянин» разом з медично-оздоровчим центром «FORTIS» розпочали нову безоплатну програму для поранених українських захисників під назвою «Реабілітація кіборгів».

Головна мета – повернути учасників бойових дій, які дістали інвалідність під час захисту та оборони України, до життя без обмежень через заняття спортом. Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на АрміяІнформ.

Боєць добровольчого підрозділу «Фрайкор» Дмитро на псевдо «Механ» десять років тому в результаті нещасного випадку чоловік втратив нижню кінцівку. Але інвалідність не стала йому на заваді встати на захист України. Наразі боєць обіймає посаду в транспортному відділенні підрозділу. Через постійні фізичні навантаження та стрес у Дмитра загострилися деякі проблеми з опорно-рухомим апаратом, зараз він намагається їх вирішити за допомогою реабілітологів.

«Інвалідність не вирок. Людина завжди має вибір — або вона ляже в ліжко і почне себе жаліти й це стане його першим кроком до депресії, або пристосується до обставин і продовжить жити повним життям. Я знаю, про що говорю. Я пройшов і через пересадку шкіри, і намагання врятувати пошкоджену кінцівку. Для мене подолати відстань в 500 метрів було подвигом, я пройшов і через милиці впродовж 5 років, і через ампутацію, і встановлення протеза, з яким відчув себе повноцінною людиною. Тепер я можу їздити на велосипеді, мотоциклі, керувати автівкою і навіть робити сальто. Я не відчуваю обмежень через відсутність ноги», — каже Дмитро.

За словами директора «FORTIS» Володимира Лактіна, основними напрямками роботи фахівців медично-оздоровчого центру є фізична реабілітація після протезування верхніх та нижніх кінцівок та  ендопротезування суглобів, вирішення проблем із хребтом.

«В нас працює висококваліфікована команда лікарів-ортопедів, психологів та реабілітологів, які приймають будь-які виклики. Наразі ми готові прийняти наших захисників, які пройшли першу стадію реабілітації під час лікування в клініках. Тобто їх в прямому сенсі цього слова там підіймають на ноги. Але, на жаль, надалі такі хлопці й дівчата повинні шукати шляхи вирішення питань щодо соціальної адаптації та подальших проблем зі здоров’ям, пов’язаних з протезуванням, і які будуть в майбутньому викликати дискомфорт, самі. Тому ми і пропонуємо наш центр як майданчик для проходження наступних етапів реабілітації наших бійців», — говорить .

Швидкій реабілітації поранених сприяє і обстановка, яка панує в центрі.

«У шпиталях, клініках, лікарнях люди знаходяться в оточенні болю і страждань. Навколо себе вони бачать і спілкуються з бійцями, моральний і психологічний стан яких не завжди допомагає відновленню. І це нормально — вони занадто багато пройшли в цьому житті. А коли людина потрапляє в обстановку, як тут — де є люди, які прийняли свою інвалідність і прагнуть жити повним життям, де є фахівці, які хочуть допомогти повернутися до повноцінного способу життя психологічно і фізично, стан цієї людини значно покращується», — зазначає Лактін.

Аби потрапити на реабілітацію, треба звернутися до БФ «Громадянин», написавши заявку на адресу [email protected], або безпосередньо звернувшись до «FORTIS» за адресою: м. Харків, проспект Науковий, б.46 БЦ «Діамант».

Нагадаємо, у Харкові військовослужбовці зможуть отримати безвідсотковий кредит на житло.

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков