У Харкові арештували пів тисячі медичних справ в одній із МСЕКів

Медико-експертні справи вилучили під час обшуків.

Правоохоронці проводять розслідування.

21 жовтня Київський райсуд Харкова арештував медико-експертні справи 440 людей. Документи були вилучені при обшуках 16 і 17 жовтня 2024 року у Міжрайонній спеціалізованій кардіологічній медико-соціальній експертній комісії №1 Обласного центру медико-соціальної експертизи (вулиця Літературна, 6), які проводили у рамках розслідування кримінальної справи про зловживання впливом (за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України). Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затримали харків’янина, який робив чоловіків волонтерами для виїзду за кордон

«З 24 лютого 2022 року до середини жовтня цього року у Міжрайонній спеціалізованій кардіологічній МСЕК №1 (це тільки хвороби, які стосуються сфери кардіології) було прийнято 440 рішень щодо надання груп інвалідності», — розповів ХАЦ.

У матеріалах справи зазначений один з епізодів. Слідство встановило, що 10 липня поточного року у селище Хорошеве Безлюдівської громади (Харківський район) чоловік звернувся до військового, який обіймає посаду кулеметника, та попросив проконсультувати його, за яких підстав він може уникнути мобілізації та отримати можливість виїхати за кордон.

Військовим сказав, що має зв’язки із членами медико-соціальної експертизи, військово-лікарської комісії та співробітниками військкомату, і може допомогти чоловікові отримати документи про непридатність до військової служби, за якими його виключать з обліку військовозобов’язаних. Проте за свої «послуги» попросив 150 000 гривень. Чоловік передав гроші частинами. Слідчі викрили військового. Зараз він під вартою.

«Через декілька днів перші 30 000 грн за рішення щодо непридатності були передані. А наприкінці серпня остаточна сума за «вирішення питання» збільшилась до 180 тис. грн: уранці 28 серпня, перебуваючи на території автопарковки, військовослужбовець одержав залишкові 150 000 грн. Військовослужбовцю, який був посередником, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів, з правом внести заставу розміром 60 000 грн (гроші не внесли)», — розповіли у ХАЦі.

Як писав UA-NEWS.in.ua, понад половина лікарів МСЕК Харківщини отримує пенсії. Члени МСЕК на Харківщині задекларували пенсії та нову нерухомість і автівки.

Автор: Ганна Ткаченко

Джерело

Новостной сайт города Харьков