У харківське метро набрали перший одинадцятий клас

У підземці навчаються здебільшого першачки.

На п`ятьох станціях Харківського метрополітену вчаться діти 61 класу з усіх районів міста.

Останнім сформувався невеликий клас із 11-класників. Першого вересня було відомо, що усі випускники обрали онлайн. Але 4 вересня єдиний клас з одинадцятикласників почне навчання, у ньому ще є вільні місця.

«Поки що у цьому класі семеро дітей, і вони вчитимуться на станції метро «Перемога». Навіть якщо їх буде семеро, ми навчатимемо їх. У нас ще є резерв, ми можемо відкрити ще сім класів», — повідомила директорка департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко.

Набір до класів у метро триває. Яещо бажаючих виявиться більше, ніж облаштовано класів, то чиновники обіцяють попросити метрополітен про додаткові місця. 

На п`ятьох станціях підземки у Харкові вчаться понад 1000 дітей у 61-му класі. Майже половина, 23 класи, — це першачки. Батьки приводять їх уранці до школи або до станції метро за домовленістю, а після трьох уроків забирають додому. У класах, які змогли облаштувати на переходах станцій метро, разом із учителями працюють тьютори і психологи, вони допомагають дітям.

Школярів тут годують. 

Нагадаємо, у більшості міст України 1 вересня учні пішли до шкіл. У Харкові немає жодного укриття у школах, виконаного за стандартами ДБР. Тому мер Ігор Терехов запропонував створити класи і навчати дітей у переходах метро. На станціях поставили пластикові вікна, влаштували звукоізоляцію, відремонтували туалети. У класах установили парти, столи для вчителів, екрани і проектори, кулери з водою.

Діти вчитимуться у метро тричі на тиждень, ще два дні навчання проходитиме онлайново.

Як писав UA-NEWS.in.ua, цьогоріч до харківських шкіл пішли 7000 першокласників, що майже удвічі менше, ніж до повномасштабного вторгнення. Освітній процес розпочався у 184-х школах міста, попри те, що п`ять закладів освіти повністю зруйновані.

Джерело

Новостной сайт города Харьков