У Балаклійській громаді триває розмінування: які старостати найбільш «нашпиговані» вибухівкою

Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування/Фото: Facebook

У деокупованій Балаклійській громаді Ізюмського району розмінування почалося відразу після її визволення. Найбільше вибухівки ворог заклав на території Балаклії, Гусарівського, Новогусарівського, Волоховоярського, Вербівського та Яковенківського старостинських округів. Станом на 20 лютого поточного року по громаді розміновано 29 673,82 гектара, близько 834 із яких – у Балаклії.

Про це медіа «Слобідський край» розповів Олег Блудов, начальник відділу цивільного захисту населення Балаклійської міської ради.

  –  У Балаклійській громаді працюють піротехнічні підрозділи з гуманітарного обстеження територій критичної інфраструктури, місць великого скупчення людей та земель сільськогосподарського призначення. Це підрозділи ДСНС, Державна служба спеціального транспорту, військові ЗСУ та неурядові організації протимінної діяльності, які мають відповідні  сертифікати (БО «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні», представництво «ХАЛО ТРАСТ в Україні»),  – зазначає очільник служби цивільного захисту міськради.

У громаді перевірені та розміновані всі освітні та медичні заклади, які підлягають відновленню після руйнувань, завданих російськими агресорами, а також території біля торговельних об’єктів, парки, сквери, центральний цвинтар у Балаклії.

  – Відповідно до плану заходів з обстеження та розмінування земель сільськогосподарського призначення, потрібно обстежити на наявність ВНП 45 184 гектари, наразі в обробітку знаходиться 26 834,7 гектара земель сільськогосподарського призначення. Також ще потребують розмінування  цвинтарі, ліси, посадки, луки. У громаді заборонено відвідувати ліси та кладовища. На жаль, після деокупації від вибухонебезпечних предметів чотири цивільні особи загинули, 17 були поранені,  – зазначає начальник служби цивільного захисту.

Від людей, які повертаються до своїх домівок у громаді, надходить багато заяв на перевірку прибудинкових територій, та, на жаль, для повного обстеження та розмінування не вистачає поки що сил і засобів.  У першу чергу, відповідно до тимчасового порядку із залучення операторів протимінної діяльності до виконання робіт з виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів, затвердженого очільником ХОВА, опрацьовуються заявки та звернення на обстеження об’єктів критичної інфраструктури.

Землі сільськогосподарського призначення, згідно з планом виконання робіт з очищення Харківської області від вибухонебезпечних предметів та проведення гуманітарного розмінування, затвердженого на рівні області, віднесені до третього пріоритетного напрямку розмінування територій.

Нагадаємо, що до Міжрегіонального центру завітав Іван Філенко – другокласник з Харкова, який за власні кошти купив спорядження для саперів загону гуманітарного розмінування.

Також нагадаємо, що потребують розмінування понад пів мільйона сільгоспугідь Харківщини.

Джерело

Новостной сайт города Харьков