У Балаклійській громаді школярів поменшало утричі: скільки дітей охоплено навчанням онлайн

Фото ілюстративне

Деокупована Балаклійська громада Ізюмського району знаходиться менше ніж за сто кілометрів від лінії фронту. Це впливає на настрої людей, стримує їхнє бажання повертатися додому. Особливо це стосується родин із дітьми. Кількість учнів у загальноосвітніх закладах громади, порівняно з довоєнним періодом, зменшилась на третину, вихованців дитсадків – на п’ятдесят відсотків. 

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Балаклійської міської військової адміністрації Віталій Карабанов.

– Частина території Балаклійської громади була окупована. Після звільнення на початку вересня 2022 року із 4135 учнів, які навчалися у нас до війни, наразі – близько трьох тисяч. Третина дітей разом зі своїми батьками проживає деінде: у тилових громадах області, в інших регіонах України, за кордоном. Удвічі поменшало і дошкільнят, які віддвідували дитсадки, – із 944 наразі їх нараховується близько п’ятисот. Ворог підступний і непередбачуваний у своїх діях, тому посадити дітей за парти у вцілілих і відновлених навчальних закладах, як у мирний час, ми не можемо. Діти засвоюють навчальний матеріал в онлайн-режимі, – розповідає очільник Балаклійської громади Віталій Карабанов.

До війни в громаді почали впроваджувати ключову освітню реформу – працювати над створенням Нової української школи (НУШ). Але спершу через карантин, спричинений ковідом, а потім через напад росії темпи реформи знизилися.

 – Ми вимушено опинилися в нових умовах, але постійно адаптуємося до них. Учні загальноосвітніх закладів, які постійно проживають у громаді, забезпечені гаджетами для дистанційного навчання. Створюються безпечні умови для проведення уроків і позашкільних занять: будуються укриття на базі Балаклійськаго ліцею № 1 імені О. Тризни, Балаклійського ліцею № 3, Балаклійського ліцею № 4, Шевелівського загальноосвітнього навчального закладу, – говорить Віталій Карабанов.

Нагадаємо, що у Донецькій громаді школярів навчали діям у надзвичайних ситуаціях. Там відбувся День цивільного захисту.

Також нагадаємо, що у Коробочкиному відновлюють ліцей, який зможе прийняти дітей з інших сіл. У Коробчинському ліцеї вчиться 370 дітей, а в селі проживає 260. Після відновлення закладу тут зможуть навчатися діти із сіл Гракове та Леб’яже, адже там школи знищені. 

Джерело

Новостной сайт города Харьков