У Балаклії пройде реєстрація на грошову допомогу: хто отримає та які документи потрібні

У місті Балаклія Харківської області з 8 по 12 травня буде відбуватися збір даних на отримання фінансової допомоги переселенцям від УВКБ ООН у партнерстві з Благодійним фондом «Право на захист».

Як повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Балаклійську міську військову адміністрацію, мова йде про 2220 гривень на людину на місяць протягом 3 місяців.

Пункт реєстрації буде працювати за адресою: вул. Жовтнева, 16 (понеділок – п’ятниця з 10:00 до 17:00)

Подати заявку можуть особи, які:

не отримували раніше допомогу від міжнародних організацій,

мають дохід, менший за 5400 грн на особу,

належать до таких категорій та критеріїв вразливості:

  • переселенці, які перемістилися після 24 лютого 2022 року,
  • особи, що НЕ переміщувалися після 24 лютого 2022 року, але постраждали від воєнних дій у таких  областях, як Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська (перелік може бути доповнений);
  • люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).

Обов’язкові критерії вразливості для всіх трьох вищезазначених категорій:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Інформація, яку необхідно буде надати:

податковий номер;

національний паспорт або інші документи, що посвідчують особу;

довідка ВПО (за наявності);

банківська картка головного заявника;

свідоцтво про народження дітей (за потребою);

документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за потребою);

посвідчення/медична довідка за наявності інвалідності або хронічного захворювання.

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини. Для сімей, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту реєстрації, допускається реєстрація за оригіналами документів за умови надання медичної довідки, що підтверджує їхній стан.

Нагадаємо, у Балаклійській громаді діє програма «Доступні лікі», згідно з якою можна отримати безоплатно або з незначною доплатою лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету ІІ типу, а також для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів. 

Нагадаємо також, що у Балаклії працює безкоштовна локація для жінок. Туди можна звернутися за підтримкою, інформаційною та психологічною допомогою, у разі потреби в спілкуванні тощо.  

 Раніше ми писали, що по суботах працюють курси психологічної підтримки мешканців  у приміщенні Балаклійського міського клубу селища Нафтовиків.  Раніше такий проєкт було реалізовано в селі Гусарівка Балаклійської громади.

Більше новин Балаклія та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Джерело