Ксенія Мінакова у Сінгапурі, 2024 рік / Фото: ХПІ
Харківська науковиця Ксенія Мінакова представила Україну на всесвітньому саміті «Розвиток науки, створення технологій для кращого світу» в Сінгапурі. Захід відвідали лауреати Нобелівської премії, премії Філдса, а також Технологічної премії тисячоліття.
Про це пише «Слобідський край» з посиланням на офіційний сайт ХПІ.
Ксенія Мінакова – доцентка кафедри фізики ХПІ, кандидатка фізико-математичних наук. Наукові дослідження дівчини спрямовані на теоретичні обчислення та моделювання термофізичних процесів в сонячних батареях. До того ж, вона активно працює над залученням, навчанням та розвитком жінок і молоді в галузі STEM-освіти.
З 8 по 12 січня науковиця взяла участь у світовому глобальному саміті молодих вчених GYSS 2024 у Сінгапурі, де стала єдиною представницею України за всю його історію. Зазначений форум вважається найпрестижнішим у сфері науки. Усього у ньому взяли участь понад 350 молодих дослідників та провідних вчених із 38 країн світу.
Серед почесних гостей саміту були лауреати Нобелівської премії, премії Філдса та Технологічної премії тисячоліття.
- Саміт GYSS був започаткований у 2013 році. Його мета – залучити молодих науковців до здійснення своїх наукових мрій через тісну взаємодію з видатними вченими, дослідниками та іншими колегами. Саміт охоплює такі дисціпліни, як хімія, фізика, медицина, математика, інформатика та інженерія.
1 — Ксенія Мінакова тримає медаль Філдса (нагорода з математики), 2 — науковиця під час саміту GYSS 2024 / Фото: ХПІ
Під час саміту Ксенія провела лекційне заняття, де презентувала результати своїх наукових досліджень з наноструктур. Доповідь вченої була високо оцінена її колегами з Інституту функціональних інтелектуальних матеріалів Національного університету Сінгапуру.
За словами самої Ксенії, саміт став прекрасною платформою для обговорення найважливіших питань розвитку світової науки. Дуже корисними стало і спілкування зі спікерами на неформальних сесіях.
Ксенія біля статуї Мерлайон (або ж Мерліон) у Сінгапурі / Фото: ХПІ
Нагадаємо, Німеччина планує відкрити у Харкові центр передових досліджень. Загалом на створення 4 таких центрів в Україні, німці виділили близько 10 мільйонів євро.
Нагадаємо також, Харківський національний політехнічний університет «ХПІ» збільшив ліміт стипендіатів. Міністерство освіти і науки України перерахувало на рахунок стипендіального фонду університету 6,4 млн. грн., а вчена рада НТУ «ХПІ» збільшила ліміт стипендіатів із 15% до 20%.