Від Харківської міськради вимагають прибрати Пушкіна

До міськради надіслали звернення.

На станції метро залишається зображення імперського поета і підпис російсьскою.

На станції метро «Пушкінська» у Харкові знаходяться барельєфи із зображенням російського поета Пушкіна. Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» надіслали звернення до Харківської міської ради з вимогою демонтувати зображення. Якщо цього не відбудеться найближчим часом, до справи візьмуться громадські декомунізатори.

«Звернення вже надіслано. Чекаємо на оперативну реакцію. Ці барельєфи у фізичній доступності для кожного небайдужого громадянина. І можуть в будь-який момент «почервоніти», якщо реакції не буде», — зазначили у Telegram-каналі «Деколонізація. Україна».

Нагадаємо, ще навесні минулого року харківське видавництво Vivat вимагало перейменувати у Харкові вулицю Пушкінську на вулицю Григорія Сковороди. Щодо станції метро, то, за інформацією мовного омбудсмена Тараса Кременя, комунальне підприємство «Харківський метрополітен» планувало замінити російськомовні написи на колійних стінах, у тому числі на станції «Пушкінська». Кремінь повідомляв, що у метрополітені розглядали варіанти можливої заміни назви з урахуванням ймовірного перейменування вулиці та станції.

Джерело

Новостной сайт города Харьков