В Ізюмі проклали маршрут пам’яті: визначено чотири локації

Одна з локацій маршруту пам’яті в Ізюмі/Фото: Ізюмська МВА

До другої річниці визволення у місті Ізюм проклали маршрут пам’яті. Визначено чотири його локації: стенд на в’їзді з короткою інформацією про наслідки обстрілів та окупації і к’юар-кодом; масове поховання цивільних і військових по вулиці Шекспіра; Алея Слави; п ’ятиповерхівка, у підвалі якої загинули понад 50 осіб.  

Про це медіа «Слобідський край» розповіла начальник управління культури Ізюмської міської ради Марина Коловоротна.

 –   Відкриття маршруту пам’яті в Ізюмі ми приурочили до другої річниці визволення. За приклад взяли такі міста, як Буча та Ірпінь. Про трагедію, яка сталася в Ізюмі, повинні знати люди в усьому світі. Поки що локацій чотири, але з часом їх буде більше, –  розповідає Марина Коловоротна.

На в’їзді до міста з боку Харкова встановлений стенд з короткою інформацією про те, що відбулося тут із лютого по десяте вересня 2022 року. На стенді є також к’юар-код, натиснувши на який, можна дізнатися, як пролягає маршрут пам’яті. 

 Друга локація – масове поховання цивільних і військових по вулиці Шекспіра, виявлене невдовзі після звільнення міста.  Третя – Алея Слави, на якій поховані захисники ЗСУ, уродженці Ізюма. Четверта локація – розколота навпіл ворожою авіабомбою п’ятиповерхівка, у підвалі якої загинули понад 50 людей, у тому числі діти. 

Нагадаємо, що команда Міжнародного кримінального суду в супроводі прокурорів оглянула катівні, облаштовані російськими військовими під час окупації Харківщини.

Раніше ми писали, що на Харківщині СБУ затримала чоловіка, який допомагав росіянам викрадати людей.

 

Джерело

Новостной сайт города Харьков