Три дні в Ізюмі: німецька делегація навіч переконалась у злочинах рф

Ізюмчани разом з волонтерами з міста-побратима Трір/Фото: Ізюмська МВА

Місту Ізюм Харківської області допомагають відновлюватись іноземні партнери з різних країн світу. Проте делегація з німецького міста Трір, яке є містом-побратимом Ізюма, першою відвідала його. Німці не в режимі онлайн, а наживо відчули, як живеться ізюмчанам і в чому конкретно мають потребу.

Про це медіа «Слобідський край» розповів Максим Стрельник, заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації.

 – Серед наших добровільних помічників благодійні фонди й організації з Польщі, Франції, Америки, Литви, і не тільки. Та саме наші побратими з німецького міста Трір першими наважились відвідати Ізюм і прожити в ньому три дні. Ми оцінили гуманітарну допомогу, яку вони привезли – генератори, медикаменти, спецодяг для пожежників, побутову техніку, спортивний інвентар, але їхній візит до нашого прифронтового міста – на порядок вищий, – зазначає заступник начальника Ізюмської МВА Максим Стрельник.

Гуманітарна допомога від німецьких друзів

До Ізюма завітали Тобіас Шнайдер, член ради міста Трір, Матеуш Ванцек – волонтер асоціації «Viele Hände für die hoffnung» e.V., Леон Фузеніг, доброволець-пожежник, та Анна Стецька, співзасновниця організації «Ukrainer in Trier e. V.».

Друзі з Німеччини зустрілися з місцевими пожежниками. Вони попросили допомогти спецтехнікою, яку ворог знищив під час окупації та інтенсивних обстрілів. Іноземні делегати мали зустріч і з освітянами, які переймаються питанням облаштування надійних укриттів, а також зі звичайними містянами. Одна жінка наважилась попросити про допомогу.

 – Програма єВідновлення у нас добре працює, а от будівельників не вистачає. Може б, відрядили до нас когось із своїх, – звернулась до німецьких гостей ізюмчанка.

Для партнерів з Німеччини була організована оглядова екскурсія містом. Вони побували на Алеї Слави, відвідали ліцеї №№ 2, 4, 11, спортивний комплекс «Локомотив», БК «Сучасник», відділення ДСНС, центральну районну бібліотеку, міську лікарню, піднялися на гору Крем’янець.

В Ізюмській районній публічній бібліотеці

 – У мене змішані почуття від побаченого. З одного боку, прекрасні краєвиди, які відкриваються з гори Крем’янець, з іншого – зруйновані школи, лікарні, магазини, спортзали, людські будинки. І не треба думати, що ми від цього далеко. Ми не умовно, а насправді поруч, – поділився своїми враженнями від першого візиту до Ізюма Тобіас Шнайдер, член ради міста Трір.

Делегати зафільмували наслідки агресії рф, щоб удома показати їх своїм землякам і донести до них думку про те, як важливо допомагати українцям у цей складний час.

Також під час зустрічі сторони обговорили умови подальшої співпраці і підписання меморандуму про партнерські відносини між містом Трір та містом Ізюм, який був ухвалений у Трірі 6 березня 2024 року.

Нагадаємо, що печенізькі комунальники отримали від партнерів з Франції важливе обладнання.

Також нагадаємо, що деокупована Циркунівська громада Харківської області продовжує налагоджувати контакти з міжнародними організаціями, які можуть допомогти у відновленні.

 

Джерело

Новостной сайт города Харьков