Топ 3 причини звернутися до ветеринарного офтальмолога

Захворювання очей у тварин можуть виникнути у будь-якому віці та вимагають обов’язкового лікування та подальшого правильного догляду у реабілітаційний період. Травми, інфекційні захворювання, погіршення якості зору через вік – все це може суттєво знизити якість життя вихованця.

Ветеринар-офтальмолог (Харків) — вузький спеціаліст, який проводить діагностику та лікування безпосередньо очного яблука та його придаткових структур.

Як відбувається офтальмологічний огляд тварини?

У клініці “ТерраВет” спеціалісти проводять огляд наступним чином:

  1. Попередньо проводиться повний огляд, оскільки патологічні зміни можуть бути наслідком ендокринних, імунопосередкованих, інфекційних та неврологічних захворювань.
  2. Візуальний огляд ока та перевірка зорових функцій методом біомікроскопії, оглядом очного дна (використовується непрямий офтальмоскоп), тести Ширмера, фарбування рогівки Флуоресцеїном.
  3. Перевірка неврологічних рефлексів (рогівковий та пальпебральний).
  4. УЗД очей (у разі зміни прозорості очей).
  5. Цитологічні дослідження.
  6. Аналізи собакам, кішкам.

Коли потрібно проводити офтальмологічний огляд вихованця?

  1. Вперше – у віці 2 місяців або одразу після придбання вихованця.
  2. Другий раз – за досягнення твариною 6-місячного віку.
  3. Третій раз – у віці 12 місяців.
  4. Профілактично — 1 раз на рік у рамках щорічного огляду.
  5. За потреби, якщо є скарги чи генетична схильність до розвитку захворювань.

Ознаки, що свідчать про необхідність офтальмологічного огляду

Профілактичний огляд офтальмолога необхідний всім тваринам — адже деякі хвороби протікають непомітно, виявити їх може лише фахівець. Однак є три симптоми, при появі яких потрібно записуватись на прийом до “ТерраВет” без зволікання:

  1. Тварина примружує і тре очі, присутні сльозотеча та почервоніння кон’юнктиви. Це може говорити про попадання стороннього тіла, кон’юнктивіт, виразку рогівки, заворот вік і т.д.;
  2. Рогівка каламутніє. Причиною може бути травма, ерозія, інфекція або підвищення внутрішньоочного тиску, який характерний для глаукоми;
  3. Вихованець натикається на предмети, пересувається невпевнено, відмовляється брати участь в активних іграх. Втрата орієнтації у просторі — одна з ознак катаракти. Ця серйозна патологія кришталика за відсутності лікування може призвести до повної сліпоти!

Також звернутися до ветеринарного офтальмолога потрібно у випадку, якщо тварина починає боятися яскравого світла та прагне сховатися подалі від сонця. Така поведінка може свідчити про розвиток кератиту або, як його ще називають, запалення рогівки.

Відвідати лікаря-офтальмолога варто і у разі:

  • удару, травми, опіку тощо;
  • почервоніння або набряку повік;
  • сухості очей, втраті блиску;
  • надмірної сльозотечі, наявності гнійних чи слизових виділень;
  • новоутворень;
  • появи деяких вірусних захворювань.

Саме від своєчасно та правильно поставленого діагнозу залежить успіх подальшого лікування вихованця. За наявності будь-яких проблем та при підозрі на захворювання, звертайтеся до офтальмолога “ТерраВет” для проведення діагностики та призначення лікування.

Новостной сайт города Харьков