Суд залишив у силі вирок російському шпигуну, який навів ракети на будівлю ХОВА

Денис Панікаров так і не визнав своєї провини.

Навідник не визнав провини та подав апеляцію.

Вирок 39-річному харків’янину Денису Панікарову Київський районний суд Харкова оголосив у листопаді минулого року. Навідника довічно ув’язнили. Проте він не погодився із вироком, і його адвокати подали апеляційну скаргу до Полтавського апеляційного суду. В апеляції просили виправдати підзахисного. Однак суд відмовився задовольнити скаргу.

«Сторона захисту подала апеляційні скарги, в яких просила виправдати фігуранта. 28 серпня 2024 року Полтавський апеляційний суд повністю відмовив в їх задоволенні та залишив у силі вирок суду першої інстанції», — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Нагадаємо, будівля ХОВА була частково зруйнована під час ракетної атаки 1 березня 2022 року. По центру Харкова влучили двома крилатими ракетами. Унаслідок обстрілу загинула 31 людина.

У серпні 2022 року правоохоронці затримали навідника Дениса Панікарова. До 2022 року він працював охоронником у гаражному кооперативі «Автомобіліст», не був одружений, дітей не мав, був активним дописувачем у забороненій соцмережі «ВКонтакте», полюбляв радянську військову літературу, мав великі комунальні борги.

Служба безпеки України з’ясувала, що чоловік є колишнім співробітником правоохоронних органів. У 2019 році його завербував кадровий співробітник Федеральної служби безпеки Росії під час перетину російського кордону. Росіяни обіцяли навіднику російське громадянство за успішне виконання вказівок. Потім його перевели у режим очікування. Після початку повномасштабного вторгнення на зв’язок із ним вийшов російський куратор та поставив йому завдання — проводити розвідувально-підривну роботу на сході України.

Панікаров збирав інформацію про українську армію та інфраструктуру Харкова з лютого по квітень 2022 року. Для цього проводив спостереження та опитував місцевих мешканців. Потім передавав інформацію двом російським кураторкам. Зокрема, він розповів про те, що у Будинку рад нібито знаходяться українські захисники.

«Харків’янин передавав розвіддані через заборонену в Україні соцмережу «ВКонтакте» двом жінкам, які працюють на російські спецслужби. Одна з них нині проживає у Москві. У 2014 році вона перебувала на окупованій території в Донецькій області, де проходила службу у лавах так званої «ДНР» як медсестра. Інша кураторка мешкає у м. Санкт-Петербург і є очільницею проросійської організації «Спасем Донбасс», — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Окрім цього, чоловік публікував у соцмережах повідомлення, у яких заперечував збройну агресію Росії проти України. В одному з них йшлося про те, що начебто у Мерефі американські вчені проводять випробування небезпечних біологічних препаратів на пацієнтах.

Під час обшуку вдома у Панікарова знайшли комп’ютерну техніку, що підтверджує його підривну роботу, карабін, набої, корпус гранати.

Поки тривало слідство, Панікаров постійно змінював покази, однак своєї провини так і не визнав. Навідник заявив, що жодної інформації ворогові не надавав.

«Фігурант розповів, що акаунтом у «ВКонтакте» почав користуватися з кінця 2017 року, випадково знайшовши на форумі в інтернеті логін та пароль до цього акаунту, кому належав цей профіль він не знає. Він користувався цим профілем для перегляду новин, фільмів та постів, оскільки мав родичів на території рф і йому були цікаві новини, але жодних повідомлень начебто не відправляв. Жінки, з якими велась переписка, йому не знайомі. Акаунт у «ВКонтакте» зареєстрований за його номером телефону, яким він нібито давно не користувався. Чоловік намагався переконти суд, що до цього акаунту могли мати доступ інші особи шляхом його зламу або крадіжки, оскільки він неодноразово губив свої телефони і ноутбук та віддавав їх до ремонту», — повідомили у прокуратурі.

Однак слідство зібрало необхідну доказову базу. Тринадцятого листопада минулого року Київський райсуд Харкова оголосив Панікарову вирок. Чоловіка визнали винним за ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 436-2, ч. 1 ст. 263-1 і ч. 1 ст. 263 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами) Кримінального кодексу України. Йому призначили покарання у вигляді довічного ув’язнення та конфіскації майна.

Автор: Ганна Ткаченко

Джерело

Новостной сайт города Харьков