Над альбомом працювали 35 музикантів.
«Сад божественних пісень» Григорія Сковороди зазвучав піснями в стилі реґі.
SKOVORODANCE — проєкт Харківського Літмузею, над яким працювали 35 музикантів, у тому числі Сергій Жадан, Ірена Карпа, Олег Каданов, Юрек Якубов. Саунд-продюсерами альбому виступили українсько-німецький музикант і діджей Юрій Гуржи та тернопільський мультиінструменталіст і звукорежисер Лесик Омодада.
Презентували альбом у Харкові 13 жовтня. Ірена Карпа заради цього приїхала з Парижа, де вже мешкає багато років. Концерт був у Fabrika.space на Благовіщенській, через що деякі прихильники української музики його проігнорували, бо до повномасштабного вторгнення в закладі проходили зібрання «Партії регіонів», а потім і ОПЗЖ. Втім, людей все одно прийшло багато, попри відсутність промоції. Концерт був безкоштовним, але на нього треба було зареєструватись заздалегідь.
Початок заходу затримався майже на годину, але його почали без передмов.
«Вставайте, хіба на реґі-концерті можна сидіти? Сковорода б не схвалив», — сказав Жадан, і вони з Карпою заспівали першу пісню — «Нрав і права». Глядачі схопилися на ноги та побігли танцювати ближче до сцени.
Концерт був першим у турі, тож виконавці ще не досить добре знали тексти пісень і підглядали в ноутбук. Між піснями Сергій Жадан читав вірші поетів Розстріляного Відродження і власні. Ірена Карпа сказала, що в Парижі їй увесь час було тривожно, а от у Харкові — спокійно. Співачка і письменниця заявила, що неодмінно зробить собі тату з цитатою зі Сковороди: «Подивись, що в тобі — знайдеш друга в собі».
Усього виконали 11 пісень на вірші Сковороди, і 12-ту, останню, що називається «Сковорода», на вірш Сергія Жадана.
17 жовтня артисти презентують альбом в Одесі, а 19-го — у Львові. Він вже доступний на всіх стрімінгових музичних платформах.
ПопереднійНаступний