Синєгубов: У школах Харкова немає захисних споруд, які відповідають нормам

Фото: Слобідський край

За інформацією начальника ХОВА Олега Синєгубова, у школах міста Харків немає укриттів, які б відповідали нормам. Усього в закладах освіти інших рівнів міста менш як 10 сховищ визнані придатними.

Як передає кореспондент медіа «Слобідський край», про це на брифінгу 12 липня сказав начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

— Якщо брати місто Харків, то це буде в більшості випадків, на 90%, онлайн-освіта, тому що я не знаю такої школи в місті Харкові, де є саме захисна споруда, яка відповідає цим нормам. Їх немає просто. Тому це сигнал саме для органів місцевого самоврядування працюватиме над тим, щоб цих захисних споруд з’являлося ще більше і більше, – заявив Олег Синєгубов.

Зі 120 укриттів закладів освіти Харківської області, що перевірили співробітники ДСНС, тільки 82 були визнані придатними, сім з них розташовані в місті Харків. По дві споруди у Шевченківському та Салтівському районах та по одній у Слобідському, Новобаварському та Основ’янському районах.

Також начальник Харківської ОВА повідомив, що як мінімум половина шкіл у самому місті Харків зазнала пошкоджень в наслідок бойових дій.

Як розповів тимчасовий виконувач обов’язків голови управління ДСНС у Харківській області Сергій Чабань, на сьогодні на території Харківської області є 1604 заклади освіти, з них 13 залишаються в окупації на території Дворічанської громади. Усього 712 навчальних закладів зазнали пошкоджень через бойові дії, з них 72 споруди зруйновано внаслідок ракетних, артилерійських ударів та атак РСЗВ.

Наразі рятувальники співпрацюють з місцевим самоврядуванням, щоб відновити більшість пошкоджених будинків.

Нагадаємо, у Харківській області дозволили відновити офлайн-навчання, але з умовою наявності в закладі освіти спеціалізованого укриття.

У Харківській області навчальні заклади, які мають пристосовані укриття, можуть самі вирішувати, чи розпочинати навчальний рік у режимі офлайн.

Нагадаємо також, що 7 липня під час засідання Ради оборони скасували заборону на проведення масових та культурно-розважальних заходів на території Харківської області.

Головні події Харківська область читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков