Російський пілот розказав, як перегнав гелікоптер у Харківську область

Максим Кузьмінов вирішив співпрауцювати із ГУРом, спецоперацію розробляли пів року.

Пілот російського вертольота Мі-8 Максим Кузьмінов запевняє, що вмовляв членів екіпажу здатися українській стороні, але вони злякалися.

Пілот Максим Кузьмінов дав пресконференцію в Києві. Він розказав, яким чином 9 серпня 2023 року російський гелікоптер потрапив у Харківську область. Ця спецоперація ГУРу називалася «Синиця».

«Зі мною було два члени екіпажу. Зброї при собі у нас не було. Льотчики у нас літають без зброї. Ніхто не зміг мені чинити опір, тому що штурман − у нього немає навичок пілотування вертольота. Я хлопців заспокоював, я сказав, що все добре, що тут живуть хороші люди, все буде чудово. Але вони почали боятися, почали трошки агресивно поводитися і, виходить, вибігли з гелікоптера в бік кордону. Подальша доля мені не відома, але, як випливає зі ЗМІ, то, можливо, що їх ліквідували», — сказав Кузьмінов.

Він запевняє, що не просто викрав гелікоптер, а офіційно перегнав із точки А в точку Б, під час спецоперації заздалегідь були погоджені маршрут і місце посадки.

Того дня о 16:30 він виконав зліт з аеродрому Курськ.

«О 16:30 у мене був виліт. Зліт був із аеродрому Курськ до Харківської області, приблизно 20 кілометрів від кордону. В районі населеного пункту Шебекіно я летів на гранично низькій висоті: 5-10 метрів в режимі “радіомовчання”. Під час перетину кордону по мені почали вести вогонь: хто його вів, я сказати не можу, але здогадуюсь, що це російська сторона. І я був поранений в ногу зі стрілецької зброї», — розповів пілот.

За словами Кузьмінова, раніше він виконував тільки транспортні операції з перевезення військових або вантажу, але не брав участі у бомбардуваннях. Тепер він розглядає можливість приєднатися до української авіації.

Російський пілот говорить, що участь у спецоперації йому запропонували українські поліцейські, а вже потім із ним спілкувався представник ГУРу. В Україні пілоту пообіцяли передбачені спеціальним законом виплати, нові документи і безпеку для нього та родичів. Сім`я російського пілота уже в Україні.

Мі-8 зараз перебуває у складі авіаційного підрозділу ГУР.

Як писав UA-NEWS.in.ua, російський бойовий гелікоптер перевозив деталі до російських винищувачів. Керівник ГУРу Кирило Буданов сказав, що вони «змогли знайти підхід правильний до людини».

Джерело

Новостной сайт города Харьков