Рідкі цвяхи — сучасний спосіб монтажу

Не у всі стіни в домі можна вбити цвяхи чи просвердлити отвори для шурупів. Іноді це буває не раціонально, чи шкода псувати поверхню, але є потреба кріпити деталі. У таких випадках використовують будівельний клей, який у народі називають «рідкі цвяхи». Це сучасний спосіб монтажу, за допомогою якого роблять міцне та естетичне кріплення на поверхнях з різних матеріалів.

Вибрати та купити рідкі цвяхи онлайн можна в магазині представницького класу BeLife. На сайті представлені монтажні клеї різних видів, зокрема морозостійкі, універсальні у зручному упакуванні.

Застосування рідких цвяхів

Монтажний клей використовують як у побуті, так і на великому будівництві чи ремонті. Спеціалісти рекомендують застосовувати засіб для склеювання гіпсокартону, риштування, керамічних аксесуарів та обладнання, фанери, ДСП, ДВП, пробкових наповнювачів, молдингів, цегляного облицювання.

Способів використання рідких цвяхів є декілька.

  • Замість звичайних цвяхів при ремонті підлоги. З’єднання деталей виходить невидимим, дошки не риплять, бо монтажний клей забезпечує певну амортизацію.
  • Для монтажу дерев’яних конструкцій, наприклад, сходинок, альтанок, меблів. У великих спорудах монтажний клей використовують разом зі звичайними цвяхами як додатковий засіб зміцнення та герметизації кріплення.
  • Для кріплення молдингів, плінтусів, поверхня яких має залишатися цілісною, а кріплень немає бути видно. Монтажний клей не псує зовнішній вигляд побутових декоративних виробів.
  • Для кріплення невеликих деталей декорування в домі чи на вулиці, як от билець, барельєфів, рамок, картин, оздоблень з гіпсу.
  • Задля створення звукоізоляції засобом заповнюють тріщини, стики та щілини, а надалі з’єднання ґрунтують, шпаклюють та фарбують.
  • Для зміцнення кріплень з гіпсокартону клей використовують разом зі звичайними засобами — цвяхами, саморізами.
  • Для маскування дрібних щілин та стиків біля розеток, двірних та віконних отворів, підвіконь, зокрема для усунення протягів, що виникають при недоліках у монтажі віконних рам.

Чому рідкі цвяхи — засіб для монтажу, що має попит

Будівельники та ремонтники поважають цей засіб, що пояснюють властивості рідких цвяхів. Це практичний універсальний клей, який витримує великі навантаження та атмосферні і температурні перепади.

  • Наноситься при температурі від -7 C до +30 C, а сам він витримує при експлуатації від -30 C до +90 C.
  • Застигає і скріплюється практично зі всіма наявними будівельними матеріалами.
  • Упаковується у зручні картриджі з дозатором, які легко транспортувати та зберігати.
  • Має високу міцність на зсув у 250 psi после 24 годин, 350 psi після 48 годин та 400 psi — після 7 дів.
  • Витримує строк експлуатації до десяти років.
  • Засіб на водній основі водостійкий, не замерзає, без запаху, екологічний, не горить при висиханні. На синтетичній основі — із запахом, використовують при зовнішніх роботах з використанням респіратора.
  • При нанесенні є 10 хвилин на корекцію, а повне висихання настає за два тижні.
  • Строк служби самого картриджа після виробництва складає 1 рік.

Як працює клей «рідкі цвяхи»

Характеристика рідких цвяхів добре склеювати поверхні обумовлена їхнім хімічним складом. В основі синтетичні компоненти — каучук та полімери або акрил. Як наповнювач використовують особливий вид глини, що надає складу пластичності. Якщо клей білого кольору, значить у нього замість глини додавали крейду, або, як у класичному варіанті, діоксид титану. Склеювання відбувається через випарювання рідини, тому поверхня, на яку наносять засіб, має бути пористою. Після фіксації утворюється надійне кріплення, яке витримує великі навантаження, не пропускає вологу, не псує поверхню.

Виробники на пакуванні зазначають, як працювати з тим чи іншим видом клею в поєднанні з різними матеріалами. Результат залежатиме від умов використання, якості поверхні та її щільності. Наприклад, на пластику, пофарбованих стінах чи металі клей схоплюватиметься довше. Можна придбати рідкі цвяхи по металу, це різновид клею, розрахований на поверхні з низькою зчіплюваністю.

Перед застосуванням треба ретельно підготувати поверхню, тобто зачистити, знежирити. Наносять клей у залежності від площі скріплюваних поверхонь точково, змійкою чи сіткою за допомогою зручного спеціального пістолета. Залишки та зайвий клей треба прибрати одразу, за потреби використати розчинники. Технологія нанесення не складна, тому навіть новачок впорається з роботою.

Новостной сайт города Харьков