Чому все частіше на українських підприємствах переводять мостові крани на дистанційне керування з підлоги? На флагмані українського кранобудування – Київському заводі підіймально-транспортного обладнання, куди звертаються керівники таких підприємств, добре знають причини такого тренду. Насамперед переобладнання кранів на радіоуправління має високу економічну доцільність, підвищує ефективність виробництва, покращує стан техніки безпеки.
Це зумовлено такими факторами:
- Можливість економії фонду заробітної плати. При управлінні з кабіни в штаті необхідно тримати не тільки оператора-кранівника, а й стропальника, який займається в основному лише закріпленням та відкріпленням переміщуваних вантажів. Після переведення крана на дистанційне управління по радіоканалу посаду стропальника у штатному розкладі можна скоротити – його обов’язки може без жодних проблем виконувати оператор, який перебуває на підлозі.
- Прискорення виконання запланованих вантажно-розвантажувальних робіт. Оператор із пультом дистанційного керування може знаходитися в будь-якому місці на виробничому (складському) майданчику, де у нього буде найбільш оптимальний огляд. Завдяки цьому підвищується точність позиціонування вантажів при їх переміщенні та прискорюється процес транспортування взагалі. Крім того, використовуючи лише один радіопульт, можна керувати декількома крановими механізмами та/або вантажопідйомними пристосуваннями (наприклад, грейфером, електромагнітом тощо).
- Мінімізація випадків виробничого травматизму, виникнення аварійних ситуацій, а також пошкодження майна (самого крана, транспортуємих вантажів, розміщеного поблизу майданчика іншого обладнання або запасів матеріалів). Це досягається насамперед тому, що оператор із радіопультом може знаходитися в повністю безпечному для себе місці, причому саме там, звідки йому найкраще спостерігати за тим, що відбувається на робочому майданчику.
- Можливість вибору варіанта керування. Наприклад, на Київському заводі ПТО пропонують своїм замовникам різноманітні сучасні, найбільш надійні моделі систем радіокерування кранами з кнопковими чи джойстиковими пультами. Такі системи відрізняються як за своїм призначенням (для одно-, двох- багатошвидкісних приводів механізмів), так і за робочими параметрами (радіусом дії, частотою, допустимою температурою тощо).
Цілком очевидно, що вартість послуг із переведення крана на дистанційне керування — https://kzpto.com.ua/uk/radiokeruvannya-kranom/ фахівцями КЗПТО може значно відрізнятися в кожному окремому випадку, залежно від різних факторів. Однак у будь-якому випадку – це дуже помірні витрати, що, як показує практичний досвід, окупаються досить швидко (особливо при великих обсягах виконуваних вантажно-розвантажувальних робіт).
Ще більше про переобладнання кранів на управління по радіоканалу можна дізнатися на вебсайті КЗПТО. Посилання — тут.