Примусову евакуацію дітей можуть оголосити у громадах Харківської області

Окупанти почали посилено обстрілювати прикордонні території Харківської області. Лише за добу зафіксовано 27 населених пунктів, які потрапили під ворожий вогонь.

Як передає кореспондентка медіа «Слобідський край», на брифінгу, який пройшов 6 червня, начальник ХОВА Олег Синєгубов сказав, що ворог посилив обстріли на північному та північно-східному напрямках області.

– Вовчанський, Куп’янський напрямок, північ області – це напрямки, які постійно небезпечні. Минулого тижня ми проводили засідання ради оборони Харківської області. Наразі ми будемо, скоріш за все цього тижня, приймати рішення щодо можливої примусової евакуації дітей з тих населених пунктів, які стають все ближче і ближче під ворожими обстрілами, – сказав Олег Синєгубов.

За його словами, примусова евакуація дітей поки що розглядається, як екстрений крок. З жителями області, які постійно перебувають під ворожим вогнем, завжди проводять роз’яснювальні бесіди. Остання евакуація дітей була успішною, вдалося забрати 79 дітей. Наразі розглядають приблизно таку ж кількість дітей для евакуації.

– Наведу декілька прикладів: Масютівка – проживає 12 осіб, Синьківка – 11 осіб. Ці люди або відмовляються від евакуації, або ж повертають назад після евакуації. Наразі у нас є ще два-три населені пункти, де можлива евакуація дітей. Утім, головна проблема – батьки повертають своїх дітей з евакуації додому. Як приклад, коли 14-річна дитина загинула під час обстрілу. Батьки повернули її з евакуації для того, щоб вона допомогла у весняно-польових роботах вдома. Це трапилося десь півтора місяця тому, – розповів начальник ХОВА.

Нагадаємо, у Куп‘янському районі російські військові пошкодили трубопровід з аміаком.

Нагадаємо ще, у місті Куп’янськ з 1 червня додали ще один маршрут сполученням «Стадіон» – Гусинка, який курсуватиме два рази на тиждень.

Нагадаємо також, що у Куп’янську комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заборонила жителям ловити рибу, плавати на човнах та відпочивати біля водойм.

Головні новини Куп’янськ та Вовчанськ читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков