Правоохоронці ідентифікували російського військового, який катував людей у Балаклії

Фото: Харківська обласна прокуратура

Коли місто Балаклія Харківської області перебувало під російською окупацією, військовий з позивним «Граніт» був військовим комендантом.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

Чоловік підписував накази та інструкції, якими дозволяв російським військовослужбовцям проводити незаконні затримання та катувати цивільних.

Військовий комендант визначив такі підстави для затримання мирних мешканців: участь особи у зоні проведення АТО, наявність родичів військовослужбовців, висловлювання проукраїнської позиції.

Підозрюваний неодноразово особисто проводив допити цивільних осіб, здійснюючи на них значний психологічний тиск.

«Торік у квітні військовий комендант наказав своїм підлеглим затримати місцевого мешканця, який активно висловлював проукраїнську позицію. Окупанти викрали чоловіка, надівши на його руки кайданки, а на голову — мішок, та привезли до катівні, перед цим побивши по обличчю. Після цього російські військові привели чоловіка на «допит» до військового коменданта. Той поклав на стіл пістолет, направивши його ствол у бік, потерпілого та наказав розповідати всю інформацію про своє життя», — зазначали у прокуратурі.

Чоловіка тримали у камері катівні 21 день за відсутності достатньої кількості продуктів харчування та води, без свіжого повітря, ліжка та елементарних санітарних умов.

Прокуратури заочно повідомили про підозру 46-річному російському військослужбовцю у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у розшук.

Нагадаємо, лікарня в Балаклії запрошує на роботу лікарів, медсестер та акушерок.

Нагадаємо, балаклійці подарували кав’ярні «Паломник» у місті Харків маскувальну сітку зі словом «Балаклія». 

Нагадаємо також, що у Балаклійській громаді, враховуючи пропозиції ДСНС України та з метою захисту населення, заборонили проведення сільськогосподарських робіт на деяких територіях громади.

Більше новин Балаклія та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Джерело