Перевершили фашистських загарбників: в Ізюмі обстежили знищені росіянами пам’ятки архітектури

Реальне училище, 1882-й рік/ Фото: Ізюмська МВА

В Ізюмі із 12 архітектурних об’єктів, які внесені до Переліку пам’яток культурної спадщини Харківської області, три знищені вщент. Архітектори-реставратори Віктор та Наталя Дворнікови оглянули пошкоджені та зруйновані будівлі міста, які представляють історичну цінність.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла директор Ізюмського краєзнавчого музею Галина Іванова.

 – Удруге за всю історію свого існування під вогнем опинилися Народний дім, реальне училище, будівля жіночої гімназії. Усі вони були зведені в період з 1882-го по 1903-й роки. Будівлі вже давно не відповідали своєму первісному призначенню. До повномасштабного вторгнення в них розміщувались загальноосвітній заклад, відділення поліції, поліклініка. Руйнування, завдані цим об’єктам під час Другої світової, не йдуть ні в яке порівняння з тим, що зробили з ними російські окупанти, – зазначає Галина Іванова.

В Ізюмі побували представники Українського центру моніторингу спадщини. Архітектори-реставратори Віктор та Наталя Дворнікови в рамках оперативної науково-практичної експедиції оглянули пошкоджені та зруйновані історичні об’єкти. 

Разом з експертами місто відвідали французькі журналісти, які здійснили фото- та відеофіксацію пам’яток архітектури, які внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

 – Це вже не перший візит архітекторів-реставраторів до нашого міста. Вони дивляться, як змінюються зазначені об’єкти з часом. Наразі, коли лінія фронту відсунулась від нас усього на 40 кілометрів, не на часі говорити про реставрацію і заходи з консервації. Навіть комунальникам немає доступу до цих об’єктів, оскільки кожна цеглина представляє історичну цінність. Тож поки що тільки регулярні огляди, – розповідає директор Ізюмського краєзнавчого музею Галина Іванова.   

Раніше ми писали, що ворог знищує старий Харків. 

 

Джерело

Новостной сайт города Харьков