Освіта під обстрілами: як завершується навчальний рік у прифронтовому Харкові

У Харкові відкриють ще три підземні школи

Уже четвертий рік поспіль харківські школярі навчаються у надскладних умовах. Попри війну та постійні обстріли, освітній процес у місті не зупиняється. Цьогоріч у Харкові працює 184 школи, де навчається 100 тисяч дітей.

Про це на брифінгу повідомила директорка Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко, передає кореспондентка медіа «Слобідський край».

«За час війни ми не втратили жодного навчального закладу у юридичному значенні. Усі школи, садочки та позашкільні заклади зберегли ліцензії. Але близько 60% будівель пошкоджено, деякі зруйновані повністю й потребують повного відновлення», — розповіла Ольга Деменко.

У 2024–2025 навчальному році в Харкові працювали 184 школи. Навчалися в них близько 100 тисяч дітей — це на 20% менше, ніж до повномасштабного російського вторгнення. Більшість учнів — понад 54 тисячі — навчаються онлайн або в змішаному форматі. Очне навчання відбувається для 8 800 дітей у 12 безпечних локаціях: це чотири підземні школи, шість навчальних центрів на станціях метро та два укриття у вже діючих закладах освіти.

У Харкові продовжують створювати безпечні освітні простори. За словами Ольги Деменко, триває будівництво ще трьох підземних шкіл — дві в Салтівському та одна в Київському районах. Відкрити їх планують до кінця літа. Ще три ПРУ облаштують у діючих школах. Також у планах розпочати будівництво ще трьох підземних шкіл.

«Якщо ми розпочнемо будівництво цих трьох шкіл, то підземні навчальні заклади з’являться в кожному районі міста, а в деяких районах — навіть по два. Це дозволить залучити до очного навчання ще близько 4 тисяч дітей», — пояснила Деменко.

Також у Харкові активно відновлюють пошкоджені школи. Уже відремонтовано 50 закладів — за кошти міського бюджету та міжнародних партнерів. Нове будівництво фінансують із державного та місцевого бюджетів.

«Якщо державних коштів не вистачає, місто дофінансовує проєкти самостійно», — додала вона.

Маленькі харків’яни також мають змогу готуватися до школи в метросадочках. Для дітей 5–6 років у вихідні дні організовані заняття в безпечних локаціях. З малечею працюють вихователі.

«Сьогодні до підготовчих занять залучено близько 1 400 дітей — це 40% майбутніх першокласників. 45% першокласників, які перебувають у Харкові, навчаються офлайн. Це говорить про довіру батьків до наших навчальних закладів», — зазначила Ольга Деменко.

За її словами, на майбутній навчальний рік уже подано 4 тисячі заяв для набору першокласників. Для порівняння, минулого року було 5 тисяч першокласників, а до війни — 10 тисяч.

Крім того, планується запропонувати навчання дітям-переселенцям, які мешкають у Харкові та мають бажання навчатися у мережі закладів міста.

Раніше «Слобідський край» повідомляв, що заняття в школах завершаться 30 травня, а свято останнього дзвоника відбудеться як онлайн, так і офлайн.

Джерело

Новостной сайт города Харьков