Обстріл Козачої Лопані: частина селища все ще без світла та зв’язку

Фото: ілюстративне

Унаслідок обстрілу Козачої Лопані Дергачівської громади, що стався 10 вересня, у селищі було суттєво пошкоджено лінію електропередачі – зникли світло та зв’язок. Частково електропостачання вже відновлено, однак роботу ускладнює безпекова ситуація.

Про це журналістці медіа «Слобідський край» розповів речник Дергачівської МВА Олександр Кулік. 

– Наразі частково вдалося відновити електропостачання, однак ця робота продовжується, і зв’язок залежить від наявності електропостачання. Учора внаслідок обстрілу була пошкоджена тягова електропідстанція, що розташована близько до кордону, відповідно це ускладнює процес відновлення, бо наражає на небезпеку енергетиків, які там працюють. Коли повноцінно відновлять електропостачання у Козачій Лопані – терміни поки незрозумілі, бо там дуже непередбачувана безпекова ситуація. Там постійно літають та завдають ударів FPV-дрони, – говорить Кулік.

За його словами, FPV-дрони у Козачій Лопані наразі найголовніша проблема. Загалом останній місяць у селищі зафіксовано збільшення ударів з різного виду озброєння.

– Вони використовують по селищу всі доступні їм види озброєння, окрім, напевно, ядерного. Вони б’ють танками, ствольною та реактивною артилерією, FPV-дронами, КАБами та безпілотними апаратами, – додає речник Дергачівської МВА.

Періодично безпілотні апарати росіян залітають і в Дергачі та Слатине. Так, 8 вересня окупанти вдарили по місту з РСЗВ «Торнадо-С».

– Обстрілом вони накрили площу понад 100 квадратних метрів. Це все територія приватного сектора, в цей час люди поралися на городах, хтось відпочивав на вулиці. Це завдало значних руйнувань. Це не КАБ, що вдаряє в одну точку та викликає потужний вибух, а це безліч осколків, уламків та суббоєприпасів, що розкриваються та вражають величезну територію. Як наслідок маємо 12 постраждалих, одну загиблу жінку та велику кількість загиблих домашніх тварин. Це є великою проблемою, бо може відбутися коли завгодно. Тому ми закликаємо людей не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та ховатися в укриття, навіть у льохи на подвір’ях, від касетних боєприпасів вони рятують, – зазначає Олександр Кулік.

Нагадаємо, що росіяни фактично знищили усі теплоелектроцентралі (ТЕЦ), які обслуговували та утримували Харків.

Джерело

Новостной сайт города Харьков