Незрячий Іван Тереля з Ізюма за виготовленням окопної свічки / Фото: Лілія Тереля
П’ять років тому житель деокупованого Ізюма Іван Тереля повністю втратив зір. Просто сидіти на пенсії не в його правилах. Чоловік знайшов себе в безкорисливій допомозі захисникам – він виготовляє окопні свічки.
Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповів сам Іван Тереля.
Іван Тереля народився з вадами зору, навчався в школі-інтернаті для слабозрячих дітей. Проте через слабкий зір попуску собі не давав ніколи. Замолоду працював на Ізюмському цегельному заводі, коли підприємство припинило існування – освоїв професію лісоруба. У родині підростали три доньки. Потрібно було піднімати дітей.
«Виготовляти свічки почав ще в Чернівцях, куди виїхав з окупованого Ізюма. Наловчився навпомацки обробляти отвір бляшаних банок з-під гуманітарних консервів, щоб хлопці не ранили собі руки. Так само навпомацки ріжу картон на смужки потрібної довжини, роблю гніт. У своїй квартирі добре орієнтуюсь, а коли чогось не знаходжу, то прошу дружину. Вона завжди напохваті», – розповідає Іван Тереля.
Єдине, чого не можуть робити ні пан Іван, ні його дружина Лілія, так це заливати вже готові свічки розплавленим парафіном. Справа в тому, що пані Лілія теж має проблеми із зором. Для обох є високий ризик отримати опіки. Та подружжя знайшло вихід – передає свічки волонтерам із села Співаківка Оскільської громади. Вони це роблять з легкістю.
«Дехто дивується, як я наосліп роблю цю справу. Та коли абсолютно зникає одне відчуття – в рази активуються всі інші. Іноді мені здається, що я «бачу» руками. Мені дуже хочеться бути бодай чимось корисним у такий тяжкий час. Спеціально не підраховував, але понад 500 свічок зробив і зупинятись не збираюсь», – говорить Іван Тереля.
Раніше ми писали, що депутатка Краснокутської селищної ради Ганна Безверха двічі на тиждень сідає за кермо буса і везе допомогу на фронт. Звідти вивозить поранених захисників.
Також нагадаємо, що у селищі Шарівка Богодухівської громади діє волонтерський колектив «Швейна рота». Волонтерки задовольняють запити наших хлопців на передовій у теплих поясах і шкарпетках.