Найдорожча деревина

Сьогодні, законно купити деревину можна лише на офіційно акредитованих майданчиках. Електронні торги відбуваються у системі державних закупівель «Прозорро». Зареєструватися на майданчику можна за допомогою Української Універсальної Біржі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupivlya-zemli-na-auktsioni-majdanchika-uub/. Цей закон запроваджено з початку 2019 року. Аукціони, які були проведені в першому кварталі, показали хороші результати.

Донедавна державна лісова агенція реєструвала лісоматеріали в електронному вигляді. Таким чином, більшість обсягів деревини продавалася на електронних торгах. Але деякі продавці воліли працювати за прямими договорами. У цій ситуації державні органи не мали загального уявлення про те, скільки загалом продається сировини. Регулярно можна було побачити оголошення про продаж лісу, але повний оборот продукції зрозумілий не був.

Продаж через прямі постачання дозволяв продавцям сильно завищувати вартість пиломатеріалів. Також швидко розвивалися системи «відкатів», що призводило до реалізації деревини за вартстю, значно нижчою, ніж ринкова. Тому темпи розвитку галузі сильно впали, а до державного бюджету надходила недостатня кількість коштів.

Сьогодні офіційно дозволено продавати і купувати деревину тільки на електронних торгах.

Яка найдорожча деревина?

Біржі мають офіційну ліцензію, що дає змогу продавати лісоматеріали на електронних аукціонах. Акредитовані майданчики мають великий досвід роботи, особливо в продажах енергетичних ресурсів. Біржа робить все, щоб створити необхідні умови для обороту продукції, а також для задоволення потреб покупців. Головною перевагою є правильне ринкове ціноутворення.

За статистичними даними, за вересень 2021 року біржа допомогла реалізувати близько 900 тис. кубічних метрів лісоматеріалів. Сьогодні до найдорожчої деревини належить дуб класу А. У деяких лотах його ціна за один кубічний метр досягала до 50,000 гривень.

Зареєструвавшись на біржі, кожен користувач може отримати детальну інформацію щодо вартості деревини різних порід. У разі виникнення питань можна завжди звернутися до консультантів.

Щоб взяти участь в електронних торгах, необхідно заповнити анкету. Також рекомендується передплатити смс-розсилку, щоб отримувати актуальну інформацію про діючі аукціони.

Електронні торги дозволяють зробити умови співпраці вигідними та прозорими як для покупця, так і для продавця. Також забезпечується формування справедливого ціноутворення, що дозволяє купувати лісоматеріали за ринковою ціною.

Брати участь в електронних торгах мають право:

  • фізичні особи;
  • юридичні особи;
  • резиденти та нерезиденти України

Майже кожен квартал проходять аукціони з продажу ділової та необробленої деревини, утвореної після санітарної вирубки лісу. Усі учасники аукціону мають рівні умови. Також кожен користувач має право спостерігати за процесом продажу лота у реальному часі.

Новостной сайт города Харьков