На Харківщині тіла 172 людей залишаються невпізнаними

Наразі у Харківській області зменшується кількість невпізнаних тіл загиблих людей.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край». Як зазначив начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Володимир Тимошко, завдяки ДНК-лабораторіям в області зменшується кількість невпізнаних трупів. 

– Невпізнаних на Харківщині залишається 172 трупи. З них 79 – цивільне населення, це ми розуміємо по одягу. Проблема в тому, що багато людей виїхало за кордон. Не завжди є можливість порівняти зразки ДНК з близькими родичами, – сказав Володимир Тимошко.

Зі 172 невпізнаних тіл близько 70 – з Ізюмського масового поховання. Зразки ДНК для опізнання з масового поховання відбираються щодня. Буває і таке, що одну людину перевіряють декілька разів.

– Для ідентифікації похованих в Ізюмі ми беремо зразки з-за кордону. Ті люди, які виїхали в інші країни, в режимі відеозв’язку збирають зразки ДНК, пакують їх, ставлять підпис та відправляють нам. Це щоб хоч якось дотримуватися процесуальної форми. Утім, є ті громадяни, які виїхали до росії. У такому випадку, зрозуміло, що ми не маємо змоги збирати матеріал, – зазначив начальник ГУНП у Харківській області.

Також на Харківщині триває робота з розшуку безвісти зниклих. У поліції наголошують, що при зверненні про зниклу людину її починають одразу шукати. Ніяких термінів та очікувань не передбачено.

Нагадаємо, 1 червня в Ізюмі Харківської області до поліції звернулися місцеві мешканці. Всі вони здали аналізи ДНК, які слідчі й криміналісти опрацювали за допомогою мобільної ДНК-лабораторії.  Нещодавно ми писали, що в Ізюмі будуть відновлювати першочергово. Наразі місцева адміністрація шукає донорів, щоб відновити житлові будинки, школи, дитячі садки та адміністративні будинки.

Більше новин Ізюм та Ізюмський район читайте на нашому сайті. 

Джерело

Новостной сайт города Харьков