На Харківщині судитимуть прихильника рф, який організовував псевдореферендум

Фото: Харківська обласна прокуратура

На початку липня 2022 року обвинувачений, перебуваючи на території Чугуївського району Харківської області, на той момент окупованого рф, погодився на співпрацю із загарбниками.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію Харківської обласної прокуратури.

За даними слідства, чоловік обійняв посаду «помічника начальника Вовчанського територіального управління» в окупаційній адміністрації. Головне його завдання — підготовка до проведення так званого «референдуму» щодо приєднання територій району до складу рф.

43-річний чоловік агітував мешканців Вовчанської громади брати участь у «референдумі» — організовував розповсюдження відповідних матеріалів, у тому числі пропагандистської газети «Харків-Z», займався вивченням суспільної думки, підшукував та облаштовував приміщення для роботи виборчих дільниць.

Крім того, він підбирав кандидатів серед місцевого населення для роботи на фейкових виборчих дільницях та збирав документи, зокрема заяви про згоду на призначення членом виборчкому, анкети, копії паспорта, документи про освіту та фотокартки.

До суду направлено обвинувальний акт за фактами колабораційної діяльності та умисних протиправних дій, направлених на зміну меж території України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Наразі обвинувачений перебуває під вартою. Справу розглядатимуть у Чугуївському міському суді.

Нагадаємо, у ніч проти 24 серпня російські військові також масовано обстрілювали Вовчанськ Харківської області. В результаті атак у місті сталися одразу 3 пожежі.

Раніше ми писали, що 17 липня у Вовчанській громаді оголосили примусову евакуацію дітей.

Нагадаємо також, що у деокупованому місті Вовчанськ Харківської області зимою не буде газу для опалення багатоквартирних будинків.

Більше новин Вовчанськ читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков