На Харківщині створюють реабілітаційний центр, що прийматиме 2 000 пацієнтів на рік

У Лозовій планують створити реабілітаційний центр/Фото: Лозівська МВА

Експертна група підтримала фінансування реабілітаційного центру в Лозовій, який працюватиме за кількома напрямками й надаватиме допомогу пацієнтам з Харківщини та інших регіонів.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів перший заступник Лозівського міського голови Олександр Жидков. 

Експертна робоча група, яка розглядає питання спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів, підтримала фінансування Лозівського реабілітаційного центру – ініціативу, яку реалізують за Програмою відновлення України ІІІ.

Перший заступник міського голови зазначив, що Центр створюється шляхом розширення реабілітаційного відділення, яке було відкрите у травні 2024 року на базі комунального підприємства Лозівське територіальне медичне об’єднання. За цей час через відділення пройшли майже 500 пацієнтів. З них приблизно 25 % за меморандумами з двома військовими шпиталями.

«На сьогодні в нас діють 20 ліжко-місць та 15 амбулаторних. Цього явно недостатньо. Додається ще 30 ліжок та 15 амбулаторних місць. Це дасть можливість надавати медичну допомогу двом тисячам пацієнтів на рік. Маємо два пакети від НСЗУ: допомога в абулаторних та стаціонарних умовах. Тож додатково оформлювати не потрібно», – говорить Олександр Жидков. 

Як і відділення сьогодні, у майбутньому Центр працюватиме за напрямками: кардіо-респіраторна реабілітація, опорно-рухова, реабілітація при травмах, неврологічна та психологічна. 

Йдеться не тільки про мешканців Лозівської громади, а й сусідні райони та області. 

«Чинне законодавство дозволяє громадянину, який має направлення, незалежно від того, де він проживає, самому обирати заклад для проходження реабілітації. Навколо нашої громади знаходяться Ізюмський та Берестинський райони Харківської області, а також Павлоградський район Дніпропетровської області. Крім того, українські бійці з двох шпиталів, з якими укладено меморандуми», – зауважує перший заступник міського голови.

Крім того, проєкт передбачає заходи з організації безпеки – облаштування найпростішого укриття площею 300  квадратних метрів. Також у планах поруч з відділенням збудувати бомбосховище площею 2,5 тисячі квадратних метрів приблизно на 600 осіб. Ураховується, що поруч поліклініка та житловий сектор. 

За словами Олександра Жидкова, початок робіт почнеться після відповідного рішення уряду. Громада вже виділила кошти співфінансування у розмірі 15 мільйонів гривень, з них 500 тисяч гривень – підготовка проєкту. 

Реалізація проєкту передбачає також створення нових робочих місць. У громаді працює низка програм залучення медичних фахівців, зокрема, оплата навчання за кошти місцевого бюджету та забезпечення житлом. Втім для запуску реабілітаційного центру, коли роботи будуть завершені, кадрів уже вистачає. 

Джерело

Новостной сайт города Харьков