На даний момент евакуація проводиться точково.
У 36 прифронтових населених пунктах ще лишаються люди.
Про це повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов в ефірі телемарафону. За його словами, найближчим часом необхідно вивезти ще близько 100 чоловік із сіл та селищ північних та східних районів області.
За даними Координаційного гуманітарного центру, який почав вивозити людей від початку нового наступу росіян 10 травня, через транзитний пункт пройшли 9 357 людей: волонтери евакуювали 4 647 чоловік, самостійно вийшли ще 4710 чоловік.
В евакуації брали участь представники 52-х благодійних організацій. Вони цілодобово допомагали дорослим, дітям та маломобільним людям: розселяли у тимчасовому евакуаційному пункті, надавали продуктові та гігієнічні набори, реєстрували на отримання грошової допомоги та на відновлення документів. Також у пунктах надавалась психологічна підтримка.
Найбільше людей за майже три місяці було евакуйовано з Вовчанської та Липецької громад.
«Ми робимо все можливе, щоб люди не їхали у невідомість, — говорять представники БО «Координаційний гуманітарний центр», з розумінням ставимося до обставин кожної людини, всебічно допомагаємо, знаходимо оптимальні подальші кроки, які дозволять евакуйованим почати нове життя у безпечному місці. Станом на 24 липня у Харкові та області функціонує 50 місць тимчасового проживання, де під час масової евакуації було розміщено 1297 людей, переважно це люди похилого віку, яким більше нікуди їхати. Тим евакуйованим, які мають подальший план дій, ми допомагаємо його реалізувати».
Евакуйовані люди могли зареєструватися на програму багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН. Цією можливістю за підтримки БО «БФ «Право на захист» та Данської ради у справах біженців (DRC) скористалися понад 6000 осіб.
Голова БО «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда говорить, що ніколи не стикався з такою масовою евакуацією і станом людей, які вимушені були покинути власні домівки через новий наступ росіян: «Люди приходили на транзитний пункт іноді босі, у домашніх халатах, у жахливому емоційному стані. Тобто, вони приходили у чому були, залишивши все нажите та збудоване. Вкотре закликаю всіх, хто ще вагається, евакуюватися!»
Жителі Харківської області можуть звернутися із запитом на евакуацію за телефоном цілодобової «гарячої» лінії: 0 800 33 92 91.
Як писав UA-NEWS.in.ua, протягом минулої доби відбулося 9 бойових зіткнень на півночі області, переважно в районі Вовчанська та Глибокого.
Автор: Марія Мирошниченко