Міста Мерефа та Первомайський знайшли партнерів серед італійських громад

Мереф’янська та Первомайська громади Харківської області започаткували пряму співпрацю з двома італійськими муніципалітетами. Наразі громади познайомилися одна з одною, обговорили можливі шляхи співпраці та домовилися про подальший розвиток взаємовідносин.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповіли міський голова Мерефи Веніамін Сітов та міський голова Первомайського Микола Бакшеєв.

Мереф’янська та Первомайська громади досягли домовленостей про співпрацю з італійськими муніципалітетами у рамках ініціативи «Мости довіри» від U-LEAD.

Нещодавно відбулися перші зустрічі адміністрацій Мерефи та Первомайського з головами італійських муніципалітетів. Мереф’янська громада, яку очолює Веніамін Сітов, познайомилася з представниками італійського муніципалітету Бускате та його мером Фабіо Мелотті. Команда міського голови Первомайського Миколи Бакшеєва зустрілася з адміністрацією італійського муніципалітету Арконате, який очолює Сержіу Каллоні.

Під час зустрічей громади представили свої напрацювання, обговорили можливі проєкти співпраці та домовилися про подальший розвиток взаємозв’язків.

– Громади з Харківщини продовжують налагоджувати міжнародні партнерства в рамках ініціативи «Мости довіри». Торік на Харківщині такий досвід отримала Чугуївська громада, цього року, попри війну, цю ініціативу підтримали Мереф’янська та Первомайська громади. Така співпраця є важливою, адже дає можливість реалізовувати спільні проєкти, обмінюватися досвідом у різних сферах життєдіяльності громад, – зазначила керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Харківській області Оксана Черкас.

Програма U-LEAD «Мости довіри» направлена на те, щоб громади України могли знайти партнерів серед муніципалітетів країн ЄС та налагодити співпрацю.

Первомайщина шукає партнерів

Очільник Первомайської громади зазначає, що наразі пройшла одна ознайомча зустріч в онлайн-форматі на рівні заступників міських голів, де вони обговорили напрямки співпраці з італійським муніципалітетом. Пріоритетом було визначено розвиток та підтримка бізнесу, спільна проєктна діяльність, розвиток комунальної та соціальної інфраструктури.

– Під час зустрічі з колегами з італійського муніципалітету, крім спільних напрямків роботи, ми обговорювали й функціонування українського муніципалітету в умовах війни. Водночас італійська сторона висловила намір допомогти нашій громаді в розвитку волонтерського руху, а також підтримки внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають на території нашої громади, – поділився Микола Бакшеєв.

Також міський голова Первомайського розповів «Слобідському краю», що місто Арконате виявило бажання знайти громаду-партнера в Україні, і в результаті конкурсного відбору перемогла саме Первомайська громада.

Серед інших напрямків співпраці Первомайщина виділила для себе саме проєктну діяльність, оскільки у майбутньому це може допомогти у відновленні України після війни.

– Ми очікуємо, що Європейський Союз та інші міжнародні інституції будуть спрямовувати проєктні кошти на відбудову країни після війни. І саме для підготовки проєктів з урахуванням усіх європейських вимог і досвіду європейських країн плануємо готувати майбутні проєктні заявки, використовуючи досвід італійського міста, – ділиться Микола Бакшеєв.

Крім того, Первомайський має партнерські стосунки з Харківським національним педагогічним університетом імені Григорія Савича Сковороди. Тож у рамках співробітництва з італійським муніципалітетом Арконате мова йде про проходження практики для студентів англійської та італійської філології ХНПУ в Італії.

Водночас Первомайська громада продовжує шукати партнерів в інших європейських країнах.

– Первомайська громада близька до підписання партнерських угод з однією з німецьких громад, працюємо з Естонською асоціацією громад щодо пошуку партнерів в Естонії, а також є напрацювання з польськими громадами, – розповідає Микола Бакшеєв.

Однак на час новорічно-різдвяних свят контакти Первомайщини з іншими муніципалітетами європейських країн призупинені, і обговорення співпраці відбудеться вже у новому році.

Перемовини будуть після свят

Мереф’янська громада спільно з італійським муніципалітетом Бускате планує реалізувати спільні проєкти з відновлення критичної інфраструктури, що постраждала внаслідок повномасштабного російського вторгнення, а також проєктів, спрямованих на підвищення безпеки, привабливості і функціональності громади.

– Разом також плануємо розвивати бізнес, налагоджувати міжнародні контакти у сфері культури та молодіжного обміну. Мереф’янська громада пишається, що відтепер має надійного партнера – місто Бускате, і вірить, що ця співпраця буде міцною та довгостроковою. В умовах повномасштабного вторгнення та відбудови постраждалих від війни міст таке партнерство набуває нових сенсів та перспектив, – зазначає міський голова Мерефи Веніамін Сітов.

Як і у Первомайської громади, у Мерефи також відбулася лише одна зустріч у форматі онлайн.

– У нас відбувся своєрідний онлайн-візит до міста Бускате. Його мер, Фабіо Мерлотті, презентував нам своє містечко, ми зі свого боку розповіли про своє. Врешті домовилися, що після Нового року зустрінемося і далі будемо вже більш локально обговорювати наші подальші перспективи розвитку, – поділилася зі «Слобідським краєм» начальниця відділу міжнародних відносин Мереф’янської міської ради Катерина Кобець.

За результатами майбутніх перемовин, які мають відбутися після новорічних свят, Мереф’янська громада планує підписати меморандум про співпрацю.

Про розвиток співпраці міст Мерефа та Первомайський з італійськими муніципалітетами читайте на нашому сайті у наступному році.

Нагадаємо, що раніше футболісти-юніори з міста Мерефа стали призерами Відкритого кубка у Львові. А у місті Первомайський ЦНАП відновив надання послуги з реєстрації місця проживання.

Про головні новини Мерефа та новини Первомайський читайте у нас на сайті.

Джерело