Мешканці Балаклії зробили харківській кав’ярні особливий подарунок (фото)

Вдячні балаклійці подарували кав’ярні «Паломник» у місті Харків маскувальну сітку зі словом «Балаклія». 

Про це кореспонденту «Слобідського краю» розповіла Ліана Юхно, координатор балаклійського волонтерського гурту «Сітка-Оберіг»  ГО «Треба ді-я-ти».

Його колектив, а це двадцятеро людей різного віку і різних професій, у тому числі і пенсіонери, сплели і передали харківському кафе «Паломник» маскувальну сітку зі словом «Балаклія». Зробили вони це відразу після того, як довідались із масмедіа, що позивний «Паломник» належав двадцятишестирічному Андрію Авілову, бійцеві підрозділу «Kraken», який загинув, звільняючи Балаклію.

Разом з Андрієм тоді полягли ще троє його побратимів. Ворог, відступаючи, підірвав склад боєприпасів. Хлопців і «накрило».

 «Нами рухало винятково почуття вдячності. За роботу взялися дружно – і вже за день сітка була готова. Нам вдалося зв’язатися з Оленою Авіловою, мамою Андрія, і вона запросила нас до «Паломника». 7 травня ми передали їй наш подарунок. Він знайшов почесне місце на стінах кафе серед інших маскувальних сіток, воєнних артефактів і портретів загиблих бійців підрозділу. Крім основного подарунка, ми передали мамі героя браслети у жовто-блакитних кольорах, які виготовив одинадцятирічний Ваня Грушецький, браслет з бісеру від пані Віри, в який оригінально вплетені слова «Балаклія-Kraken», набір листівок із зображенням видів Балаклії, щоб рідні Андрія мали уявлення про місто, за яке він поліг», – розповідає Ліана Юхно.

Пані Ліана також розповіла, що, відкривши кафе «Паломник», мама Андрія здійснила його давню мрію. Хлопець мріяв після перемоги працювати баристою у власному кафе. Тепер тут зустрічаються його побратими за чашкою дуже міцного і солодкого кавового напою, який так любив Андрій і який має однойменну з його позивним назву – «Паломник».

Нагадаємо, у селищі Нафтовиків міста Балаклія почав діяти навчально-розвивальний заклад, названий «Клубом української незламності». 

До 12 травня у місті Балаклія буде відбуватися збір даних на отримання фінансової допомоги від УВКБ ООН у партнерстві з Благодійним фондом «Право на захист».

Нагадаємо також, що у Балаклійській громаді діє програма «Доступні лікі», згідно з якою можна отримати безоплатно або з незначною доплатою лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету ІІ типу, а також для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів. 

Більше новин Балаклія та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков