Куп’янськ позбувається від російських назв вулиць: опитування триває

У Куп’янській громаді Харківської області стартувало опитування щодо перейменування 13 вулиць, 2 провулків та 1 в’їзду, які носять російські назви.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Куп’янську міську військову адміністрацію.

На сьогоднішній день населені пункти України активно позбуваються топонімів, пов’язаних з росією, і надають вулицям імена захисників та відомих українських діячів. Нещодавно в Куп’янську відбулося засідання топонімічної комісії, на якій також було розглянуто це питання. І вже сьогодні, 12 червня, в місті стартувало обговорення стосовно зміни старих назв вулиць на нові.

«На сьогодні в місті Куп’янськ залишається багато назв вулиць, пов’язаних з країною-агресором, або ж таких, що носять назви російських письменників, космонавтів чи символізують міста, з території яких рашисти наносять ракетні удари по наших населених пунктах, та свята, що фактично втратили сенс в умовах сьогодення, як-то вулиця 1-го Травня, вулиця Бэлгородська. Зважаючи на героїчне протистояння рашистській навалі наших воїнів, нелюдські злочинні вчинки окупантів, численні людські жертви та руйнування в місті Куп’янськ унаслідок російської військової агресії, цілком логічним та справедливим буде перейменування деяких вулиць на честь наших захисників, які поклали своє життя та здоров’я в запеклих боях з ворогом на території Куп’янської міської територіальної громади», – зазначив голова топонімічної комісії Андрій Тихонченко.

Він повідомив, що вся інформація стосовно зміни назв вулиць буде висвітлюватись у соціальних мережах, опубліковуватиметься в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Куп’янської міської ради. Окрім того, голова комісії зауважив, що для громадян зміна документів буде здійснюватись безкоштовно.

Питання перейменування зазначених 13-ти вулиць, 2-х провулків та в’їзду сьогодні винесли на публічне обговорення в соціальних мережах, у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Куп’янської міської ради. Воно триватиме з 12 по 26 червня.

Варто зазначити, що рішення щодо зміни назв деяких вулиць уже прийняли. Зокрема, за результатами засідання комісії було одноголосно вирішено перейменувати вул. 1-го Травня на вул. Захисників Куп’янська, вул. Бєлгородську на вул. Куп’янської Тероборони, а в селищі Куп’янськ-Вузловий вулицю Комарова перейменувати на вулицю Героїв Прикордонників.

Раніше ми писали, назви яких «недекомунізованих» вулиць потрібно змінити в Куп’янському районі: перелік. 

Нагадаємо також, нещодавно аналогічне опитування пройшло і у Вільхуватській громаді. Перейменуванню підлягали назви вулиць у 7 населених пунктах громади. 

Більше новин Куп’янськ та Куп’янський район читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков