Колишні партнери родини Кацуб будуватимуть найдорожче укриття у Харківській області

Визначився підрядник для будівництва укриття у Наталиному.

Компанія, яка будуватимуть шкільне укриття, пов’язана з партнерами родини спонсорів Шарія у Харкові.

30 жовтня Наталинська сільська рада підписала угоду із консорціумом «Будмонтаж Груп Констракшн» щодо будівництва захисної споруди у ліцеї на території села Наталине (Берестинський район). Вартість угоди склала 125 365 768,44 гривні. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель Prozorro.

Консорціум «Будмонтаж Груп Констракшн» зареєстрований 18 квітня 2024 року (існує усього шість місяців). Його бенефіціарним власником є Наталія Калугіна. До консорціуму входять компанії «Акта» та «І.Б.К. Девелопмент». Компанія «І.Б.К. Девелопмент» займалася відбудовою у Київській області. Власницею компанії «Акта» є Наталія Калугіна.

Двоє співвласників «І.Б.К. Девелопмент» — Олександр Лук’янець та Віталій Жуківський — до вересня 2018 року були також бенефіціарними власниками закритого недиверсифікованого венчурного корпоративного інвестиційного фонду «Флеш», власницею якого є Наталія Гордієнко, матір народного депутата сьомого скликання від «Партії регіонів» Сергія Кацуби та колишнього заступника голови правління «Нафтогазу» Олександра Кацуби (він засуджений за двома статтями Кримінального кодексу).

«Останнього [Олександра Кацубу — ред.], згідно з вироком Шевченківського райсуду Києва від 10 березня 2017 року, було визнано винним за статтями «Створення злочинної організації» (ч. 1 статті 255 Кримінального кодексу) та «Привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем» (ч. 5 статті 191 Кримінального кодексу). Кацуба-молодший був засуджений до одного року та п’яти місяців тюрми, які були зараховані за «законом Савченко» (до ухвалення вироку фігурант сидів у СІЗО, тому один день попереднього ув’язнення порахували за два дні позбавлення волі). Також фігурант сплатив до бюджету 100 млн грн. Вже під час повномасштабного вторгнення Кацуба намагався оскаржити вирок. Цікаво, що з тих часів Кацуба-молодший дещо змінив ім’я. Якщо раніше він в реєстрі юридичних осіб зазначався як Олександр, то тепер він Александр», — розповів ХАЦ.

Нагадаємо, Сергій Кацуба виїхав за кордон у липні 2022 року як водій приватної компанії, який нібито мав привезти гуманітарний вантаж. 

Захисна споруда розрахована на 400 людей. Її вартість на одну людину складає більше ніж 310 000 гривень, будівництво буде одним із найдорожчих в Україні. Вартість будівництва квадратного метра споруди складає понад 90 000 гривень.

У кошторисі ХАЦ знайшов переплати. Зокрема, червоно-коричневу епоксидну шпаклівку ЕП-0010 куплятимуть по 229 гривень (сюди не входить доставка), тоді як таку можна знайти за 110-160 гривень за кілограм. За кілограм суміші Ceresit CX1 хочуть віддати 1068 гривень. Завищення виявили й на інших категоріях.

«Варто зазначити, що саме цієї суміші в офіційному прайсі на українському сайті Ceresit немає. Є в наявності CX5, яка коштує 80 грн за кг. В будівельних магазинах буває така суміш під замовлення, але в них ціна в рази дешевше. Вона використовується як гідропломба для ремонту тріщин в бетоні та пробоїн, зокрема для усунення протікання через отвори, пробоїни в будівельних конструкціях. Також розчин суміші використовується в ремонті протікання води у водопроводах з бетону. Тож виникає питання: навіщо вісім тонн цієї суміші для нового будівництва школи?. Ще цікаво, що ціна пропитки Сretepro ultra waterproofing agent у порівнянні з минулорічним розрахунковим кошторисом на будівництво цього ліцею збільшилась на третину. Більше того, ще і кількість літрів зросла в рази  Якщо в минулорічному кошторисі потрібно було близько ста літрів, то тепер вже понад 600. Таким чином питання до вартості цього укриття залишаються», — зазначив Антикорупційний центр.

Скрин: ХАЦ

Як писав UA-NEWS.in.ua, у жовтні минулого року Наталинська сільська рада спочатку без аукціону підписала угоду із товариством з обмеженою відповідальністю «Житлобудпроект» щодо будівництва захисної споруди у Наталинському ліцеї по вулиці Промисловій, 34 вартістю понад 59 мільйонів гривень. Проте потім вирішили провести торги. 

12 березня 2024 року Наталинська сільська підписала договір із приватним підприємством «УСП «Мегаполіс» щодо виготовлення проєктно-кошторисної документації про будівництво укриття у Наталинському ліцеї. Вартість робіт склала 1 097 030 гривень. У червні Наталинська сільська рада опублікувала черговий тендер. У серпні відхилила пропозиції двох учасників.

Автор: Марія Мирошниченко

Джерело

Новостной сайт города Харьков