Керуючий банкрутством привласнив 380 гектарів «наукових» земель неподалік Харкова

Державне підприємство проходило процедуру банкрутства.

Чоловік привласнив землі дослідного господарства, яке входило до складу Національної академії аграрних наук (НААН).

Слідчі оголосили підозру арбітражному керуючому, який вилучив із користування державного підприємства — дослідного господарства «Мерефа» Інституту овочівництва та баштанництва Української академії аграрних наук майже 380 гектарів землі на загальну суму більше ніж 13,5 мільйона гривень.

За даними слідства, дослідне господарство «Мерефа» у 2004 році стало банкрутом. Тоді ж була відкрита ліквідаційна процедура та призначений арбітражний керуючий. Проте чоловік вирішив привласнити землі.

«Під час виконання своїх службових обов’язків як ліквідатора він вирішив отримати у приватну власність для себе, своєї матері та інших осіб земельні ділянки з числа земель, які перебували в постійному користуванні цього підприємства. Особлива цінність вказаних земель полягає у тому, що вони використовуються для проведення стаціонарних і виробничих дослідів», — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

У серпні 2007 року чоловік використав службове становище, підготував та підписав заяву про добровільну відмову від землі у Мерефі площею 334 гектари. Заяву подав до Харківської районної державної адміністрації. Начальник відділу земельних ресурсів не став перевіряти повноваження арбітражного керуючого щодо відмови та підготував і відправив проєкт розпорядження до адміністрації. Таким чином, землю вилучили із користування держпідприємства. За деякий час чоловік так само вилучив ще дві ділянки площею 11 і 34 гектари.

«Злочинні дії підозрюваного призвели до виведення 379 га земель вартістю 13 600 441 гривня з користування державним підприємством та зарахуванню їх до земель запасу», — повідомили у Головному управлінні Нацполіції у Харківській області.

Підозру чоловікові склали за ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Йому загрожує від трьох до шести років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до трьох років, а також штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Президент Національної Академії наук Ярослав Гадзало називав дослідне господарство «Мерефа» у переліку підприємств, на яких в Академії «через суди і схему «арбітражних керуючих» забрали 50 тисяч гектарів землі.

Як писав UA-NEWS.in.ua, селищний голова отримав підозру за роздачу землі неподалік Харкова. Микола Кузьмінов незаконно віддав землю жителю Безлюдівки.

Джерело

Новостной сайт города Харьков