Жило понад 200 людей: у Чугуєві ініціативні жителі облаштували укриття

Укриття під багатоквартирним будинком у Чугуєві Харківської області створене завдяки активності мешканців ОСББ «Ельдорадо-130“.

 

Як розповіла кореспондентці медіа «Слобідський край» голова ОСББ «Ельдорадо-130“ Тетяна Лобанова, бомбосховище під багатоквартирним будинком раніше хотіли зробити медичним центром для військових АТО.

– До повномасштабної війни я готувала це приміщення для медичного центру для військових АТО. Ми зробили тут світло, вигребли все сміття… Але 24 лютого 2022 року, коли сталася перша трагедія нашого міста – у мікрорайоні Авіатор, ми сказали людям, що можемо приймати їх під нашим будинком, – каже Тетяна Лобанова.

Тут на підлогу вклали нову плитку, потім ОСББ подавало багато заяв на участь у різноманітних українських та обласних конкурсах. Завдяки такій активності виграли холодильник, проєктор для перегляду фільмів та замінили мережі теплопостачання. В обладнанні укриття допомагала Чугуївська МВА, надавала меблі, буржуйки тощо.

– У нас тут жило понад 200 людей, кожна сім’я облаштувала свою кімнату. Також є окрема дуже тепла кімната, де ми розміщували діток. Тут ми й готували їжу, і спілкувалися. Завдяки виграному проєктору зараз показуємо психологічні фільми, проводимо тренінги та заходи з мінної безпеки, – зазначила голова ОСББ.

Про усі заходи, що проводять у бомбосховищі, повідомляють завдяки листівкам. Приходити можуть усі бажаючі. 

– Біля нашого будинку чотири рази влучали ракети. Проходила комісія, яка затвердила, що 350 метрів даху треба замінити. Постраждали ліфтові комунікації. На даху будинку була міна, я дзвонила тоді, щоб провели розмінування, – ділиться Тетяна Лобанова.

Один з прильотів, який забрав життя людини, змусив більшість мешканців виїхати з міста. Тоді з будинку виїхало понад 70 % мешканців. Залишилися лише люди похилого віку.

– Ми шукали спонсорів, які допоможуть краще облаштувати наше бомбосховище та постачати їжу. Так і виживали, – каже жінка.

Наразі мешканці будинку мріють про якнайскорішу Перемогу, адже мають великі плани на розвиток будинку. Тут планують обладнати новий дитячий майданчик та зону відпочинку, висадити фруктові дерева, сад.

Нагадаємо, постраждалі багатоповерхівки у Чугуєві відновлять до початку опалювального сезону. 

Раніше ми писали про плани Чугуївської громади на відновлення. Також нагадаємо, 50 родин з Чугуївської громади отримали будівельні набори. Раніше ми писали, у Чугуєві відкрили першу дитячу локацію від ЮНІСЕФ. 

Головні новини Чугуїв читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков